Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Ještě není pozdě na letní dovolenou! Kam se vydat, aby tě to nezruinovalo?

Předem sis nijak neplánoval/a letní dovolenou, ale cítíš, že bys měl/a někam vypadnout? Stále na to není pozdě. I uprostřed léta se dají najít fajn letenky a destinace za malý peníz.

Ani v půlce prázdnin ještě není pozdě na to hledat dovču. Kam se stále dostaneš za pár kaček?

Krakow a Zakrzowek
Krakow je nejstarší a nejhistoričtější polské město se super nočním životem. Z Prahy se sem dostaneš buď za hoďku letadlem, nebo za šest hodin vlakem. Cena za jízdenku studenta vyjde do tisíc korun a v Polsku je o dost levněji než u nás. Kousek od Krakowa se navíc nachází koupaliště Zakrzowek, kterému se také říká polské Maledivy. Určitě bys ho neměl/a z tvého listu vynechat.

Travel Guide: Athény v létě

@martinastrel

Balaton
Balaton je největší sladkovodní jezero v Evropě. Nachází se zde krásné pláže a mnoho možností pro aktivní dovolenou – cykloturistiku, vodní sporty a výlety do okolních historických měst. V okolí je také mnoho vinných sklípků. Na Balaton se nejlépe dostaneš vlakem s přestupem v Budapešti. Jízdenka tě bude stát do 1 000 Kč.

Zakopane
Milovníci hor by se měli vydat do polského Zakopaneho. Nachází se v Tatrách a pyšní se krásnou přírodou, úchvatnými výhledy a kulturním dědictvím. Vynechat bys neměl/a ani návštěvu místních trhů. Z Prahy se sem nejlépe dostaneš vlakem s přestupem v Krakově. Cena jízdenky je nižší než 1 000 Kč.

Travel guide: Budget friendly Valencie

@annajermanov

Budapešť
Hlavní město Maďarska se nachází jen pár hodin daleko a nabízí spoustu vyžití. Navštívit tady můžeš parlament, místní muzea, projet se lodí anebo zamířit do lázní. S místními cenami se určitě neplácneš přes kapsu. Město je navíc vyhlášené díky svému nočnímu životu. Nejlépe se sem dostaneš z Prahy letadlem nebo vlakem. V obou případech se vejdeš do 1 000 Kč.

Baltské pobřeží
K Baltskému moři se z Česka dostaneš nejlépe skrz Německo a Polsko. Voda ani počasí zde sice nejsou jako u Středozemního moře, ale v létě se určitě vykoupeš. Nachází se zde podlouhlé písčité pláže a malebná městečka. Je to zde také ideální na kitesurfing a další vodní sporty. Nejlépe se sem dostaneš autem, ale lze to také vzít letadlem do Gdaňsku nebo třeba vlakem přes Berlín.

Travel hacks, které ti usnadní život

@anettt.h

Jezero Bled
Jezero Bled se nachází uprostřed slovinských Alp a pyšní se úchvatnou přírodou. Místo nabízí několik možností pro vodní sporty. Nezklame ale ani zdatné cyklisty či jedince toužící po troše romantiky. K Bledu se nejlépe dostaneš autobusem.

Máš nějaké tipy na budget friendly destinace? Poděl se s námi.