Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Travel Guide: Athény v létě

Láká tě Řecko, ale od dovolené očekáváš víc než jen válení u vody? Můj itinerář z Athén ti nabídne nejen pohodu na pláži, ale také objevování historie, skvělé bary, živé centrum a výlet k tomu!

Minulé léto jsem vyrazila s kamarády na low cost dovolenou do Athén a všichni tři jsme se shodli, že se nám dovolená opravdu vydařila (a fakt to bylo low cost). Pro mě samotnou to byl jeden z nejlepších tripů a dneska s tebou budu sdílet tipy na výlety, pláže, ubytování, dopravu a další.

1. Ubytování

Hledali jsme něco za levnou cenu, v dostupnosti centra a pláží. Moc nároční jsme ale nechtěli být a hlavně jsme chtěli ušetřit, jelikož jsme většinu času měli v plánu trávit venku. Na doporučení jsme si zamluvili Hotel Ikaros přes Booking a byli jsme maximálně spokojení. Milá recepce, balkon, klíma a vlastní koupelna. A i když jsme přijeli v 11 večer, čekali na nás. Dokonce si tam můžeš dát i snídani, ale tu jsme nezkoušeli. Do centra to trvá asi 40 minut tramvají.

2. Cesta

Po příjezdu jsme nasedli na autobus z letiště, který nás vyšel na 5,5 euro. ISIC nám uznaný nebyl, je tam potřeba nějaká speciální kartička studenta. Poté jsme si koupili jízdenku za 22 euro na tři dny.

Pozor: Kup si lístky na tramvaj a jinou dopravu, dokud to jde, nejlépe na letišti. Automaty totiž častokrát nefungují a řidič nám lístky prodat nechtěl. A jestli nechceš chodit 30 minut pěšky ve 39 stupních po rozpáleném asfaltu, kup si je dopředu.

3. Co podnikout?

Naplánovali jsme si hned několik věcí, abychom prostřídali jak odpočinek, tak aktivní část výletu.

Bolivar Beach bar

Super soukromá pláž, kde můžeš být celý den, opalovat se, vykoupat se v moři a dobře se najíst. Hudba tam hraje celý den a večer se pláž promění v párty, kde hrají známí DJs. Bolivar také nabízí shishu a různá VIP místa. Kousek od pláže se nachází i malý obchůdek, kde si můžeš nakoupit nějaké snacks a pití.

 • 5 euro vstup na celý den
 • 2 eura lehátka
 • možnost zakoupení VIP lounge
 • dobrý jídlo

Lake Vougliameni

Nevěřila jsem, ale tohle místo vypadalo ještě lépe než na Instagramu. Luxusní jezero asi 30 minut od našeho ubytování. Voda měla 29 stupňů a plavaly v ní rybičky, co dělají pedikúru zadarmo. 😅

 • 15 euro vstup
 • 30 minut od našeho ubytování
 • luxusní prostředí
 • vyhřívaná voda
 • skvělý jídlo

Centrum

Určitě nezapomeň na procházku hlavním centrem, vyzkoušení gyrosu, tzatziki a řecký noční života.

Plaka

V centru nás nejvíce ohromila městská čtvrt Plaka. Nachází se na svahu pod Akropolí. Úzké uličky plné malých obchůdků tě okouzlí a malé bary a restaurace zůstávají otevřené do noci. Večer jsme mezi uličkami zabloudili a objevili jsme restauraci, která měla neskutečnou atmosféru a živou hudbu. Ceny byly dokonce nižší než na plážích.

Plaku si projdi ale i za dne. Kousek od ní se nachází Cine Paris, letní kino, kde promítají filmy pod širým nebem.

Akropolis + vyhlídka

Pokud jsi v Athénách, rozhodně nemůžeš vynechat jejich největší pýchu – Akropolis. Doporučuju si přivstat. My tam byli již před 7 ráno a vyplatilo se. Ty řady, které jsme viděli potom, byly opravdu šílené.

 • Lístky se dají koupit na místě (hrozí řada) nebo on-line
 • Student 10 euro
 • Dospělý 20 euro

Po prohlídce hned neutíkej z areálu, ale vydej se na malou vyhlídku vedle. Cesta tam je lehce do kopce, ale dá se to zvládnout (i ve 40 stupních😰🙋‍♀️). Moc lidí o ní neví, takže je velká šance, že tam budeš sám/sama.