Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Je léto a ty chceš jet na výlet? Tato místa můžeš navštívit v Brně

Druhé největší město v České republice je ideálním místem na výlet, a to obzvlášť v létě! Pokud se do Brna chystáš, tady máš pár tipů.

Klasika všech klasik: procházka centrem

Centrum Brna má oproti Praze jednu velkou výhodu – je malé. Díky tomu za velmi krátký čas obejdeš všechna náměstí, historické památky a další důležitá místa. Pokud se do Brna chystáš, určitě mrkni na Zelný trh, od kterého se můžeš vydat na Starou Radnici, což je jedna z nejpozoruhodnějších historických budov v centru. V jejím průchodu najdeš loukoťové kolo a brněnského draka (který ve skutečnosti vypadá jak krokodýl 😃). Jde o připomínky známých legend.

Když budeš pokračovat nahoru směrem na Šilingrovo náměstí, nemine tě Petrov, na jehož kopci se tyčí katedrála sv. Petra a Pavla. A pokud ti nevadí chůze do kopce, určitě se projdi až na hrad Špilberk.

Kromě toho se ale nezapomeň stavit na nejživější náměstí v Brně, a to náměstí Svobody, kterému brňáci říkají „Svoboďák“ a na kterém stojí proslavený brněnský orloj. Navštívit můžeš taky Dominikánské, Moravské a Jakubské náměstí. Na Jakubském náměstí najdeš jednu z nejcennějších památek pozdní gotiky v Česku, a to kostel sv. Jakuba.

Kam v Brně na kafe?👀👇

4 nejlepší studijní kavárny (BRNO EDITION)

@dimitrapapadopoulu

Návštěva vily Tugendhat

Funkcionalistická Vila Tugendhat je nejslavnější brněnskou vilou, která je mimo jiné zapsaná i na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Byla postavena podle návrhu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe v letech 1929–1930 pro manžele Gretu a Fritze Tugendhatovy. Lístky je třeba pořídit předem, ale pokud se do Brna chystáš, tohle je určitě jedno z těch míst, které bys neměl/a vynechat!

Brněnská přehrada: chill, procházky a paddleboard

Vzhledem k nesnesitelnému vedru člověk občas potřebuje z města utéct. Ideálně do přírody k vodě. Skvělým útočištěm může v tomto případě být Prýgl neboli Brněnská přehrada, kterou lemují rozlehlé lesy. V létě navíc Dopravní podnik města Brna na přehradě provozuje lodní dopravu, takže ve hře je taky plavba parníkem. Půjčit si tam můžeš ale i nafukovací paddleboard nebo šlapadla.

Brněnská přehrada, zdroj: Monika Hlaváčová, Pocket media

Speciální program?

STAY FIT v Galerii Vaňkovka

Obchodní centrum Vaňkovka na své střeše otevřelo zónu Stay Fit, v rámci které si návštěvníci v červenci i srpnu mohou zacvičit, zatancovat i praktikovat jógu úplně zdarma. Pokud chceš návštěvu Brna spojit s pohybem, určitě se mrkni na jejich stránky a zaregistruj se na lekci!

Zdroj: Instagram Galerie Vaňkovka

Festival planet v parku na Kraví hoře

Od 1. až do 8. srpna bude v parku na Kraví hoře vystavena Temnalóna a Terralóna (noční a denní podoba planety Země) společně s Lunalónem (Měsícem), Marsmelounem (Marsem) a Heliosférou (Sluncem). Součástí Festivalu planet, který pořádá Hvězdárna a planetárium Brno ve spolupráci s VISUALOVE, je výstava o světle temné podobě planety Země, letní kino, povídání u modelů i mimořádné projekce v digitáriu, včetně hudební férie Pink Floyd’s The Dark Side of the Moon. Jestli se do Brna chystáš na začátku srpna, tohle si určitě nesmíš nechat ujít!

Zdroj: Instagram Hvězdárny a planetária Brno

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.