Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

4 nejlepší studijní kavárny (BRNO EDITION)

Brno je vyhlášeným studentským městem. Prozradím ti tipy na ty nejlepší kavárny, které se nachází v centru a jsou ideálním místem na učení nebo psaní seminárek. Zároveň jde o skvělé podniky, do kterých můžeš vzít kamarády na kafe, snídani nebo večerní drink.

☕️Kavárna Morgal

Kafe
50%
Černý
50%
S mlíkem

Kavárna Morgal není jen obyčejnou kavárnou. Vzhledem k jejímu umístění ji často neznají ani rození Brňáci, protože jde o speciální galerijní kavárnu, která je schovaná v prostorách Místodržitelského paláce na Moravském náměstí.

Je to každopádně skvělé místo se zajímavým interiérem, kde ti milá obsluha nabídne výborné kafe, dezerty, ale i obědy! Ty mám ozkoušené a slibuji, že nebudeš litovat.  

Tip od srdíčka: Cappuccino s ovesným mlékem a domácí limonádu si objednávám vždy, když do kavárny zamířím. Takže jedině doporučuju!

P.S.: Pokud do kavárny zajdeš v letních měsících, můžeš si sednout do kouzelného vnitrobloku, kde sousední Kino Scala pořádá i večerní promítání filmů. To je jen takový malý tip ode mě pro tebe, pokud tě to učení přestane bavit.

Jsi z Prahy?👀

4 nejlepší studijní kavárny (PRAGUE EDITION)

@dimitrapapadopoulu

☕️SKØG

Pokud si tvoje oko potrpí na hezký dřevěný design, vysoké stropy a kvalitní kávu, toto místo je přímo pro tebe. SKØG je pravděpodobně první „hipsterskou“ kavárnou, která byla v Brně na Dominikánském náměstí před několika lety otevřena, a od samého začátku se díky jedinečnému interiéru a milé obsluze těší velké oblibě. V „busy hours“ je sice v kavárně poměrně rušno, u stolů ale i tak najdeš spoustu pracujících lidí. 

Nutno podotknout, že SKØG je ideální podnik pro vegetariány nebo vegany, protože jak snídaňová, tak obědová nabídka je vždy vegetariánská. V kuchyni ti ale jídlo rádi upraví na čistě rostlinnou verzi. 

Tip od srdíčka: Teď pravděpodobně odbočím od studia a práce, ale nemůžu si tuhle část nápojové nabídky nechat pro sebe. Až se podíváš do sekce domácích limonád, zjistíš, že ti barman může do nápoje přimíchat vodku, bílý rum nebo gin. Dostane se ti pod ruku výborný a jedinečný drink, kterého nebudeš mít dost! (Takže opatrně.)

Pokud ale alkoholu neholduješ a radši vstáváš s čistou hlavou, nenech si ujít snídaňové lívance. Určitě nebudeš litovat! 

P.S.: Brněnský podnik má i pražskou ségru v Nuslích! Jmenuje se TYPIKA a můžu ji jedině doporučit.

4 nejlepší studijní kavárny (PRAGUE EDITION)

@dimitrapapadopoulu

☕️Už nejsme Atlas

V této kavárně, která se nachází v modernistickém Bílém domě přímo v srdci Brna, jsem strávila hodiny přípravami na maturitu, a to jak sama, tak se spolužáky. Je to příjemné místo narvané studenty, ve kterém se ti nad šálkem dobré kávy nebo čaje bude dobře koncentrovat. A pokud se necháš studiem unést a budeš mít hlad, můžeš si dát dezert, brunch anebo rovnou oběd. 

Kde se nejraději učíš?
50%
Doma
50%
V kavárně

Tip od srdíčka: Kvalitní horká čokoláda se těžko shání. V Atlasu ji ale najdeš, takže s chutí do ní!

☕️Mezzanine Café

Jestli jsi fanouškem umění, můžu ti zaručit, že se ti bude líbit v kavárně Mezzanine. Výhodou tohoto podniku na Údolní je také to, že ve všední dny otevírá v 8:00, takže je ideálním místem pro ranní ptáčata. Navíc se nad šálkem kávy a dobrým panini možná zvládneš učit i několik hodin.

Tip od srdíčka: Pokud do kavárny zavítáš, objednej si Fresh Roibos. Osvěžující kombinace čaje a džusu tě 100% nabudí!