Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Jaké trendy přinesl New York Fashion Week a čím se můžeme nechat inspirovat?

Hledáš fashion inspo? Pak jsi tady správně! Dneska o newyorském Fashion Weeku a o tipech na zpestření šatníku, které bychom si z něj mohli odnést.

New York Fashion Week (NYFW) nemá podle některých takovou váhu jako jiné FW ve světě. I přesto jsme ale na tom letošním mohli vidět silné kolekce, které mohou přinést vlnu nových trendů, a některé z nich určitě uvidíme v obchodech a následně i v ulicích.

Trendy, které miluje Gen Z, a na jaře je uvidíš všude

by @luciezicklerova

Prvně se ale podívejme na trendy, které už jsou nějakou dobu rozšířené, a které newyorský týden módy jen potvrdil.

Corporate Coded/Office Siren

Názvů je hodně, ale jedná se o korporátní styl známý všem fashion lovers. Od letošního ledna zaplavoval sociální sítě a dostal se i na přehlídková mola NYFW. Podle mě ale ještě nedosáhl plného potenciálu, a tak se okolo něj budeme motat v různých provedeních celý rok.

Mob Wife

Snad ještě známější (a pro některé už trochu otravný) trend, i přesto však velmi oblíbený. Velké kožichy mob wife aesthetic to také dopracovaly do nejedné kolekce.

It item - Charms

Personalizovat si věci je trend, co se v různých variantách stále opakuje - měli jsme vlnu přívěsků na mobil, a na TikToku jsme mohli vidět videa Jak správně nosit svou Birkin Bag (která se ofc nám všem povaluje jen tak ve skříni, žejo). Tahle videa každopádně vedla k personalizaci našich vlastních kabelek a tašek - mašle, přívěsky, řetízky, korálky, prostě co tě napadne. A přesně tohle se objevilo i na týdnu módy v New Yorku.

Letošní rok tak bude opět patřit charms a my se vrátíme do našich dětských let, kdy klíče vážily kvůli přívěskům a suvenýrům z výletů asi tak tunu. Inspirací nám může být přehlídka Coach na NYFW, kde byla do tohoto stylu laděná většina kabelek.

Pillbox hat

Doesn't ring a bell? Nedivím se, česky se téhle pokrývce hlavy říká toka, což nejspíš není o nic známější. Je to typ klobouku bez krempy a jako módní doplněk byl k vidění na ženách především od 30. let minulého století. Na letošním NYFW se vrátil v plné síle, a mohli jsme ho vidět na komorní přehlídce značky Altuzarra. Myslím, že tenhle výrazný doplněk uvidíme co nevidět v obchodech v různých stylech a provedeních.

Pláště

Proenza Schouler - it girl brand, kterou stojí zato sledovat - letos na své přehlídce představila krátké vlněné pláště. Myslím, že skvělý kousek pro vrstvené outfity. Teď možná nepředstavitelné, ale do budoucna třeba další staple piece v šatníku.

Zdroj: wmagazine.com

Pencil skirt

Generaci mileniálů tento trend možná oživí nemilé vzpomínky, stejně jako tříčtvrťáky nebo peplum topy. Letos ale máme v kurzu office core, a tak se trend tohoto typu sukně dal očekávat. Variace outfitů s tužkovou sukní jsme v rámci NYFW mohli vidět na přehlídce Tory Burch.

Zdroje: wmagazine.com