Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak v sobě probudíš feminine energy?

Co přesně znamená feminine energy a jak ji v sobě probudíš?

Feminine energy, neboli ženská energie, je soubor specifických vlastností, díky kterým působíš žensky. Tvoje ženská stránka se projevuje, když jdeš s proudem života, přijímáš svou tvůrčí energii, tančíš, hraješ si a jsi v souladu se svým vnitřním já.

DISCLAIMER: Feminine energy se nespojuje jen s ženami, každý v sobě máme její část a je jen na nás, jestli tuto energii podpoříme, nebo v sobě budeme probouzet mužskou energii.

Ženská energie se zaměřuje na intuici, přírodu, něžnost, jemnost, uměleckou stránku tvého já, přijímání a na život. Nebojí se projevit své emoce.

10 TIPŮ NA TO, JAK V SOBĚ PROBUDIT FEMININE ENERGY

1. Zapomeň na předsudky o ženskosti – Jedním z důvodů, proč se mnoho lidí dívá na ženskou energii skrz prsty, je ten, že mají předsudky. Myslí se, že lidé s ženskou energií jsou slabí nebo namyšlení a to samozřejmě není pravda. Ženská energie je silná, a proto, abys s ní byl/a za jedno, musíš tyto předsudky hodit za hlavu.

2. Jdi do přírody – Místa jako les, louka, moře, oceán a parky jsou v souladu s přírodní ženskou energií. Navštiv tyto místa kdykoliv, když se budeš cítit, že tvá energie slábne.

3. Projevuj své emoce – Pro ženskou energii je zásadní umět projevovat své emoce na maximum. Nestyď se za to, co cítíš a dej to svému okolí najevo. Jak už lásku, náklonost, spokojenost, tak i smutek, naštvání a zklamání.

4. Udělej si ranní rituál – Ráno je jednou z nejdůležitějších chvil dne, protože dokáže nastavit náladu, ve které se náš den ponese. Proto je důležité začínat pozitivně a vytvořit si ranní rituál. Tvůj rituál by měl být o tom jít na věci pomalu, nespěchat, být pečlivý/á a zaměřit se na sebe. Dej si dobrou snídani, tvůj oblíbený čaj, nech si záležet na skincare a zkrátka dělej to, co tě vnitřně těší.

Proč je důležité si chránit energii před toxic lidmi a jak na to?

@elvihradilkova

5. Piš si deník – Psaní deníku je zase trendy! Tím, že se každý den/týden ohlédneš za tím, co jsi prožil/a a jak ses cítil/a, dokážeš lépe porozumět sám/sama sobě, což je opět klíčové pro ženskou energii.

6. Objevuj své tělo – Pro ženy bylo po mnoho staletí tabu objevovat svá těla a sexualitu. Také jim bylo společností „nařizováno“, jak se mají chovat, oblékat a co je špatné a dobré. Pro probuzení tvé skryté ženské energie je důležité se od toho všeho oprostit a objevovat sebe a své tělo a nenechat se ovládat těmito zastaralými společenskými modely. To ale neplatí jen pro ženy, které to měly historicky těžší, platí to úplně pro každého!

7. Dělej věci, díky kterým se TY sám/sama cítíš žensky a krásně– Tento tip je jen a jen o tobě a o tom, co ti přináší radost.

8. Řiď se intuicí – Pro feminine energy je důležitá intuice a srdce. Následuj svůj vnitřní hlas.

9. Medituj – Meditace nám pomáhá žít v přítomnosti, zpomalit, ale je také velmi nápomocná při probouzení ženské energie. Čím více medituješ, tím víc se napojuješ na své vnitřní já, srdce a moudrost!

10. Obklopuj se lidmi, kteří tě inspirují – Kreativita a inspirace jsou dalším pilířem ženské energie. V přítomnosti inspirativních lidí, které miluješ, se zase o něco snáz napojíš na tvé nitro.