Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak se stát dobrovolníkem při sázení stromů

Zajímáš se o životní prostředí a chtěl/a bys nějakým způsobem pomoci přírodě? Čti dál a vydej se na dobrovolnické sázecí akce.

Lesy jsou taková přírodní čistička vzduchu. Jeden listnatý strom vyprodukuje až 1000 litrů kyslíku za den a les o ploše jednoho hektaru přemění na kyslík až 15 tun oxidu uhličitého. Sázení stromů tedy nejenom zlepšuje kvalitu vzduchu, ale je i důležitým nástrojem při ochraně klimatu.

Pokud ti nevadí se zašpinit, čti dál a zapiš si termíny nejbližších akcí do diáře! Existuje totiž spousta projektů, které hromadné výsadby stromů pořádají.

Základní informace o sázecích akcích

  • Účast na výsadbě je samozřejmě zdarma, jen musíš dát pořadatelům vědět, že by ses chtěl/a zúčastnit. Kapacita je totiž omezená.
  • Většina sázecích akcí se odehrává na podzim a nebo na jaře.
  • Můžeš se zapojit buď jako jednotlivec, nebo se skupinou.
  • Projekty spolupracují s odborníky a lesníky, stomy jsou tedy sázeny tam, kde budou dlouhodobě prospěšné.

Sázíme Česko

Jsme dva normální kluci, co se rozhodli, že udělají maximum, aby něco změnili. Věříme, že společně můžeme přírodu vrátit do rovnováhy.
Richard Krajník a Filip Hradil

Tady se můžeš podívat na všechny akce, kterých se můžeš spolu se Sázíme Česko zúčastnit fyzicky. Strom můžeš zasadit ale i z pohodlí domova zakoupením sázecího certifikátu. Do země ho pak za tebe zasadí jiný dobrovolník.

Buď jako Ben a jeď taky sázet!

Ben Cristovao: Po O2 areně jsme šli sázet stromy, abychom neutralizovali uhlíkovou stopu

@dimitrapapadopoulu

#SazimeLesyNoveGenerace

#SazimeLesyNoveGenerace je projekt organizovaný ministerstvem zemědělství, který pravidelně pořádá výsadby. Den za obnovu lesa je jejich největší sázecí akce, která se koná v každém regionu. Tento rok se můžeš zúčastnit 23. září od 10:00 do 16:00. Pokud se chceš zapojit ještě víc, stáhni si aplikaci Klub nového lesa, kde se dozvíš o všech možnostech, jak lesu pomoci.

Dalšími projekty, které organizují sázecí akce, jsou například i Sázíme budoucnost nebo Sázej stromy. Na jejich webových stránkách vždy najdeš nejbližší možné termíny výsadby a návod, jak se zapojit.

Tak vem partu kamarádů a jeďte sázet!