Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak na make-up podle Wednesday Addams

Being an outsider has never been so IN! Nový spin-off na Netflixu se vyplatí sledovat nejen kvůli mysteriózní dějové zápletce: Bledá pleť, dlouhé havraní vlasy spletené do copů a temné líčení se díky Wednesday po letech znovu stávají virálním hitem.

Příběhy mrazivě vyhlížející rodiny Addamsových opět vstoupily na televizní obrazovky. Osmidílná mysteriózní komedie v režii Tima Burtona se odehrává v období, kdy Wednesday Addams studuje na Akademii Nevermore v Jerichu. Roli Wednesday si střihla devatenáctiletá Jenna Ortega, kterou můžeš znát z filmů Jurský Park, Iron Man 3 nebo seriálu Vřískot z roku 2022. 

Spojení jména věhlasného tvůrce a neméně známé franšízy hororové komedie přitáhlo Netflixu opravdu velké publikum. Za týden od svého uvedení se stal na počet hodin nejpřehrávanějším anglicky mluveným seriálem streamovací sítě. Na kontě má působivých 341,23 milionů hodin zhlédnutí. K tomu je jedničkou ve sledovanosti v 83 zemích světa. Dcera temnoty tak sesadila z první příčky i dosavadního lídra, kterým byla čtvrtá série Stranger Things s 335 miliony hodin.

Co musíš o Wednesday vědět?

Ovládá judo, za svou múzu považuje pratetu Calpurnii, kterou upálili v 18. století za čarodějnictví, a její nejoblíbenější hračkou je Marie Antoinetta s gilotinou. Naše milovaná černá duše má v nové adaptaci precizní pěšinku, čelo jí překrývá zubatá ofina a dlouhé havraní vlasy má spletené do dvou copů. O make-up, který už teď boří na TikToku všechny rekordy, se postarala britská make-up artistka Tara McDonald, která smetla ze stolu veškeré zjemňující filtry a digitální pozlátko, aby naplno odhalila temnou vizi členky jednoho z nejslavnějších rodinných klanů. 

Jenna Ortega: Wednesday naší generace

by @adelakutilova

Wednesday make-up how-to

Dcera temnoty se o svou pleť stará ukázkově: Nikdy nechodí na sluníčko a pravidelně používá denní krém s UV faktorem minimálně SPF 50. Porcelánový odstín pleti podobný měsíčnímu svitu podtrhla make-up artistka Tara McDonald výrazným líčením očí a rtů. Na rty použila filmová maskérka konturovací tužku MAC v černočerveném odstínu Nightmoth. Aby působila přirozenějším dojmem, smíchala ji s čirým balzámem na rty Dr. PawPaw a následně vklepala pomocí prstů na rty.

„Chtěla jsem, aby vypadala, jako by měla od narození tmavší rty. Nechtěla jsem, aby na první pohled bylo vidět, že má na sobě rtěnku,“ říká maskérka, která se po celou dobu starala o novou ikonu generace Z.

Uhrančivý pohled Wednesday vytvořila pomocí tří očních stínů, opět od značky MAC. Jako základ na celá víčka nanesla kaštanově hnědý stín Brown Script, pod oči tmavě černý Carbon a podél horních řas černou smíchala s metalicky šedým stínem Glitch In The Matrix. Hloubku očím dodala pomocí řasenky Ilia Limitless Lash Mascara v odpovídajícím odstínu After Midnight.

Podle temného mikrokosmu Wednesday je trendy bledá pleť s vyrýsovanými lícními kostmi. Image „napůl mrtvá, ale stále fresh a moderní“ docílila s pomocí lehkého make-upu, který nezakryl její přirozené pihy. K vyrýsování lícních kostí pro slečnu Addams použila Tara McDonald dva konturovací pudry v odstínech Sculpt a ShadowyBeing an outsider has never been so IN!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.