Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak krystaly, manifestace a meditace pomáhají našemu mental health

Zůstat psychicky v pořádku může být někdy challenge. Proto pro tebe mám pár tipů, jak se postarat o své mentální zdraví.

Každý z nás zažívá lepší a horší období. Obvzlášť v dnešní době, kdy je internet plný negativních zpráv, může být těžší zůstat psychicky v pohodě. V péči o tak drahocenné mental health ti může pomoct meditace, manifestace a krystaly.

KRYSTALY

Kdo dnes nemá nějaký kamínek, náramek nebo prstýnek z krystalů, jako by ani nežil. V poslední době extrémně vzrostla popularita krystalů – spousta lidí je má jen proto, aby byli trendy, nebo je nosí jako doplněk. Co ale možná nevíš, je to, že krystaly mají léčebné schopnosti a už po staletí nám pomáhají s nejrůznějšími problémy. Jsou to důležité přenašeče a zesilovače léčitelské energie. Nemají být náhražkou tradiční medicíny, ale mohou nastartovat imunitní systém a samoléčebné procesy v těle.

Jaké krystaly ti nejlépe pomůžou s mentálním zdravím?
  • selenit, ametyst, měsíční kámen, křišťál, sodalit a citrín
Jak s nimi pracovat?

Práce s krystaly je hodně individuální a každý by se měl řídit svou vlastní intuicí. Nejlepší je mít kámen přímo na těle (proto jsou skvělé náramky a náhrdelníky), protože pak jsi na něj přímo napojený/á. Taky je super s krystalem meditovat, soustředit se na něj a absorbovat jeho energii.

NEZAPOMEŇ: Krystaly se musí před každým použitím očistit a nabít!

Crystal guide: Kam a na co si brát jednotlivé kameny?

@elvihradilkova

MANIFESTACE

Manifestace se stejně jako krystaly stala v posledních letech velmi populární. Její podstatou je něco si přát. Ale pozor, není to tak jednoduché, jak se může zdát. Správná manifestace má svá pravidla. Například musíš přemýšlet v přítomném čase, jako by se ta věc, kterou si přeješ, už stala.

Pomocí manifestace dokážeš svůj mozek přeprogramovat. Jakmile si něco začneš opakovat (třeba že jsi udělal/a maturitu, napsal/a jsi test na jedničku, tvůj crush tě pozval na rande atd.), tvůj mozek tomu začne věřit a snáz si to přitáhneš. O manifestaci se toho více dozvíš přístě.

Součástí manifestování jsou afirmace. Jsou to krátká slovní spojení nebo věty, které tě mají namotivovat, dodat ti sebevědomí, uklidnit těa povzbudit.

Co k manifestaci potřebuješ?
  • klidné místo
  • propisku a papír nebo manifestační deník
  • klidnou mysl a představivost
  • krystaly (jejich výběr záleží na tom, co plánuješ manifestovat)

MEDITACE

Meditace je tu s námi tisíce let a není žádnou novinkou, že pomáhá lidem po celém světě s jejich psychikou. Meditujeme za účelem zklidnění a harmonizace, chce to ale cvik! Při meditování by člověk měl být maximálně v klidu, správně dýchat a vůbec na nic nemyslet. To může být pro spoustu z nás oříšek, a proto je pro dosažení správných výsledků důležitá hlavně trpělivost.

Sama se snažím častěji meditovat, ale ještě mi to úplně nejde. Nicméně i po krátké desetiminutové meditaci ráno před školou se cítím uvolněně a příjemně. Podle mě meditace opravdu funguje, protože před závěrečnými zkouškami v autoškole jsem byla tak ve stresu, že jsem si před odchodem na deset minut zameditovala, uklidnila se a díky tomu jsem dala řidičák.

Jak začít meditovat?

  • YouTube – najdeš zde spoustu meditací s mluveným doprovodem nebo jen meditační melodií (doporučuji začít s těmi mluvenými, abys věděl/a co a jak)
  • aplikace - Headspace, Oak, Balance
  • knížky – Meditace a jak jí rozumět, Kurz meditace

Kurz meditace

259,-

MEDITACE a jak ji rozumět

199,-