Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Už žádné nevyžádané nudes. Instagram je začne teenagerům v DMs automaticky cenzurovat

Společnost Meta představila novinku, která bude nezletilému uživatelstvu cenzurovat nudes v DMs. Snaží se tak řešit problém nazvaný sextortion.

Instagram zavádí novou funkci, která má řešit tzv. sextortion - internetové zneužívání a vydírání dětí, při kterém dochází k využití informací nebo přímo fotek spojených se sexem či k poskytování sexuálních služeb a zisku finančních prostředků.

Novinka bude automaticky rozmazávat snímky obsahující nudes a vyzývat uživatele a uživatelky, aby rozesílání svých choulostivých fotografií nejprve důkladně promysleli.

Ve výchozím nastavení bude funkce zapnuta pro uživatele a uživatelky mladší 18 let, dospělí si ji budou moci zapnout sami. Jakmile tak učiní, obdrží odesílatelé nudes upozornění, aby byli obezřetní, a budou mít možnost fotografie smazat. Příjemcům se pak zobrazí jen rozmazaný obrázek a sami si budou moci vybrat, zda si originální fotografii chtějí prohlédnout, zda chtějí odesílatele zablokovat, nebo chat rovnou nahlásit.

Zdroj: Meta

Nová funkce bude zahrnovat také bezpečnostní tipy, včetně upozornění na možná rizika a odkazy na podpůrné zdroje. Podle statistik sdílí totiž přijaté nudes až 17 procent lidí a 55 procent z nich je sdílí s více než jednou osobou. Nahé fotografie nebo sexuálně vyzývavé zprávy zveřejnilo nebo poslalo 40 procent všech dospívajících, přičemž se častěji jedná o chlapce než o dívky.

Na Instagramu a Threads uvidíš méně politického obsahu. Meta jej přestane doporučovat

@eevelka