Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Instagram kopíruje BeReal! Bude to znamenat jeho zánik?

Instagram nejspíš přijde s novou funkcí s názvem Instagram Candid Challenge. Jak ale bývá zvykem, tento nápad není z chytrých hlav vývojářského týmu Instagramu. Vypůjčili si ho zase někde jinde. Kde a co přesně nová funkce nabízí?

Instagram se rád inspiruje u konkurenčních sociálních sítí. Vždy když přijde trend, který se mezi širokou veřejností stane populární, Instagram neváhá a snaží se ho přenést do své aplikace. Své by o tom mohl vyprávět Snapchat, od kterého si Instagram vypůjčil Stories, selfie filtry nebo třeba discover feed. Od čínské sociální sítě TikTok zase převzal funkci Reels.

Dalo se tak očekávat, že se v dohledné době bude Instagram opět někde inspirovat. Alessandro Paluzzi zveřejnil na Twitteru screeny možné budoucí funkce s názvem Instagram Candid Challenge. O co se jedná a kde už jste tenhle nápad mohl/a vidět?

Instagram Candid Challenge funguje na principu upozornění, které přijde uživatelům náhodně jednou za den. Ti mají pak 2 minuty na to, aby vyfotili přední a zadní kamerou zároveň, co právě dělají. Moudřejší již možná nacházejí dost velkou podobnost s poměrně novou aplikací BeReal, která nabyla popularitu začátkem roku 2022. Tomu nepochybně pomohl i TikTok trend, kdy si uživatelé nechali vyfotit BeReal od lidí na ulici. Díky focení obou kamer najednou se tak v BeRealu objevil i nic netušící fotograf.

Instagram se k nové funkci zatím moc nevyjadřuje. „Tato funkce je pouze interní prototyp a ne něco, co bychom testovali na uživatelích,sdělil redakci Elite Daily mluvčí společnosti Meta. Zdá se tak, že po posledním testu fotek přes celou obrazovku, je Instagram s novými aktualizacemi o něco opatrnější.

Šéf Instagramu couvá, chystané změny nebudou

by @kubakohout_

Uvidíme, zda tedy nakonec Instagram přijde s touto novou funkcí a také to, jak má BeReal věrnou komunitu a přežije tuhle krádež nápadu. Čekání na to, jak tohle všechno dopadne, si můžeš zkrátit galerií těch nejlepších BeRealů!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.