Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Šéf Instagramu couvá, chystané změny nebudou

Instagram nedávno zveřejnil update, který směřuje k preferenci videí před fotkami. U komunity se ale tato změna nesetkala s velkým pochopením. Ve velkém tak na vedení Instagramu tlačí, aby se vrátil zpět tam, kde začal – k fotkám.

Instagram tak trochu žárlí na TikTok. Ten se v roce 2021 stal nejstahovanější aplikací a tenhle trend si drží i v prvním čtvrtletí roku 2022. Krátká videa prostě táhnou. Instagram se už při zavedení funkce Reels v roce 2020 rozhodl, že bude tak trochu opisovat od TikToku. Konkurenční sociální síť však roste čím dál rychleji a ubírá Instagramu uživatele. Vedení se proto rozhodlo, že do toho šlápne víc a s novým updatem přichází ještě vyšší preference video obsahu.

Nový update na svých zařízeních neměli k dispozici všichni uživatelé, takže pokud ses s ním nesetkal/a, tady máš menší představení. Instagram nyní své příspěvky ukazuje přes celou obrazovku, čímž logicky upřednostňuje Reels, které jsou v tomto formátu tvořeny.

Update se ale nesetkal s pochopením u komunity. Té se už delší dobu nelíbí, jakým směrem se Instagram ubírá. Vlnu nepokojů rozpoutal hlavně hodně sdílený příspěvek na profilu @illumitati.

Na seznam hlasitých odpůrců se přidala například i Kim Kardashian nebo Kylie Jenner. To už šéf Instagramu nemohl nechat jen tak a vydal videovzkaz všem naštvaným uživatelům. Ve videu vysvětluje, že se jedná pouze o test – jako například v roce 2018, kdy Instagram zkoušel přejít na horizontální feed, takže by uživatelé neprojížděli příspěvky směrem dolů, ale do strany. Uvedl, že fotografie Instagram rozhodně zavrhnout nechce, jelikož je považuje za své dědictví. Mosseri ale uznal, že v poslední době konzumují uživatelé čím dál tím více videí a platforma se tomu bude muset v budoucnu přizpůsobit.

I po vysvětlujícím videu ale znepokojení mezi uživateli neustálo. Instagram se proto rozhodl, že udělá krok zpět a celoobrazovkového feedu se aspoň prozatím vzdá. Od dnešního dne by měli mít tak všichni uživatelé zpět běžný feed. Mosseri na svém profilu sdělil, že feedback uživatelů pro Instagram je a vždy bude důležitý. Než se dočkáme změny feedu, vývojářský tým na něm bude muset ještě nějakou dobu pracovat.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.