Olympijská bronzová vítězka, Forbes 30 under 30 ve sportovní kategorii, Dancing with the Stars účastnice a ikona amerického ženského rugby za méně než půl roku.
Ale first things first. Maher je americká rugbistka, která je poslední dobou ikonou a vzorem pro mladé sportovce a sportovkyně. Osmadvacetiletá Ilona si zahrála i na Olympiádě, a to dokonce dvakrát. V roce 2020 v Tokiu a i letos v Paříži, odkud si odvezla se svým týmem bronzovou medaili ve hře 7 na 7.
Ilona není jen skvělá sportovkyně, ale i podporující virtuální koučka pro své fanoušky a sledující.
Na svých platformách, kde ji dohromady sleduje přes 7,9 milionů followers, postuje dění z jejího života, ale i myšlenky a motivace týkající se boje s body image. Nově sledující zaujala především v době Olympiády v Paříži, kdy na svůj TikTok profil nahrávala vtipná videa z backstage a celkového kruhu olympioniků. Její humor je skvělá zbraň, která jí přináší sympatie lidí z celého světa.
Její proslovy k body positivity jsou mířeny hlavně na mladší generace. Sama se potýkala a potýká s problémy přijetí vlastního těla, v čemž jí nepomáhají hate a body shamming komentáře. Ilona se však nevzdává a neustále přes sociální sítě ujišťuje, že your body is nobody's bussiness.
Přesto, že její vzhled i sport, který hraje, vyzařuje jistou drsnost a nebojácnost, je jen křehká duše s tvrdou skořápkou.
Hate komentářů se však nebojí a ráda uvede věci na pravou míru. Říká fakta a je true to herself and all the people out there.
Její rugby kariéra začala v sedmnácti letech na střední. Posléze hrála i na vysoké škole v Hamdenu. Do národního rugbyového týmu sedmiček (v rugby se může hrát buď 15 na 15, nebo 7 na 7) se dostala v roce 2018. Jejich medaile z letošní Olympiády se možná mohla zdát jako maličkost. Další medaile do týmu USA. Není tomu ale tak. Amerika si po 100 letech díky ženskému týmu přivezla medaili právě v rugby.
Poslední medaili získali v roce 1924 též v Paříži, díky mužské patnáctce. Pro Ilonu a její hráčky to byl neskutečný počin, který změnil pohled sponzorů a celkově Američanů na ženské rugby, možná i na ženské kontaktní sporty obecně. Imagine this: po sto letech získáš medaili pro svůj stát ve sportu, kterému kralují muži a ještě k tomu tento sport zpopularizuješ. Girlboss.
Teď jsme mohli Ilonu vidět v Dancing with the Stars AKA americké Stardance. Ovšem tohle není ledajaká taneční soutěž celebrit. Amerika si na tomto zábavním pořadu dáva opravdu záležet. Jde to vidět v obsazení, kulisách, kostýmech, ale i výkonech tanečníků a tanečnic v letošním roce nebo i v minulých letech. Se svým partnerem Alanem si vytančili krásné druhé místo. Na výkonu Ilony jde vidět jasný pokrok a píle, jelikož v prvním kole získal pár „pouze“ 18 bodů (3x6) a ve finále se vyšvihli na 30 - tedy nejvyšší možný počet bodů.
Za svou dobu v DWTS se nebála vynosit šaty, které podtrhávaly její vysportované tělo. Sama říkala, že se chce cítit co nejlépe a co nejvíc sexy, i přesto že není ideál krásy natož tanečnice společenských tanců. Svoje sebevědomí ve vlastním těle ukázala při tanci jazz, kdy se svým partnerem ztvárnili postavy z pohádky Encanto, kde Alana vyhodila na své rameno.
Ilona se během pár měsíců stala americkým zlatíčkem. Její schopnost spojovat lidi a charismaticky reagovat jí jistě pomohly v její popularitě. Řídí se motem beast beauty brains, což nádherně vystihuje, kým je. Po skončení 33. sezóny DWTS uvedla, že přestupuje do rugby týmu Bristol Bears v Anglii. Co ji tato nová etapa přinese, se dozvíme určitě co nejdříve a já už se nemůžu dočkat na tiktoky z kabiny.