Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

How to look cool without trying

Rád/a bys v roce 2023 působil/a cool a effortlessly chic i při svých bad days? Máme pro tebe tipy, jak docílit zdánlivě jednoduchého looku, který i tak bude působit propracovaně a smyslně.

1. Šedá a denim

Pokud zrovna neholduješ výrazným barvám nebo máš lazy den, vsaď na různé odstíny šedé. Skvělou kombinací jsou například tmavě šedivé denim džíny spolu se svetrem ve světlejším odstínu. Jednoduchý look, který díky různým tónům barev bude působit elegantně a propracovaně. Ještě lepší volbou může být denimový matching set. Jednoduše zastrč džínovou košili do stejnobarevných džínů, které doplň vysokými podpatky, a máš effortlessly chic look na světě.

2. Kožená bunda

Obecně platí, že jakákoliv výrazná bunda či kabát probudí každý minimal look. Kožená bunda se hodí jak k elegantním šatům, tak ke sportovnímu outfitu. Pokaždé vytvoří zcela nový vibe, a můžeš si tak navíc hrát s rock and roll vzhledem, který skvěle zjemníš třeba saténem.

3. Dlouhé oversized kabáty

Není nic lepšího, než když se během špatného dne můžeš zachumlat do dlouhého bavlněného nebo trench kabátu. Doplň ho velkou ležérní kabelkou, dramatickými slunečními brýlemi a teniskami ve stylu Converse. Do ruky už si pak vezmi jen své oblíbené kafe a vyraz na zimní procházku.

4. Oversized svetry

Kvalitní svetry vypadají luxusně, ať už je zkombinuješ s čímkoliv. V zimě tě navíc skvěle zahřejí, a pokud vykoukne sluníčko, stačí svetr jen přehodit přes ramena a jemně zavázat kolem krku.

5. Dramatické doplňky

Výrazné doplňky budou tento rok velkým trendem, a to nejen v módním průmyslu. Proto by ses už teď měl/a vybavit těmi nejlepšími kousky. Alespoň jeden pár výrazných náušnic a pár prstenů bys ve své šperkovnici měl/a mít. Pro výraznější a dominantnější look se neboj zkombinovat zlatou i stříbrnou barvu.

Můj tip: Zjisti, jaký máš podtón pleti. Pokud se v létě dobře opaluješ, pak ti zcela jistě budou slušet spíše zlaté šperky. Pokud jsi naopak světlý typ, doporučuji ti sáhnout po stříbře.

Jak poznat, jestli ti více sluší stříbrné či zlaté šperky

by @luciezicklerova

6. Sukně a high boots

Abys v zimě nenosil/a stále dokola pouze dlouhé kalhoty či džíny, milou obměnou jsou různé variace sukní. Mým letošním zimním favoritem jsou dlouhé sukně sahající až po kotníky, které tvoří nádherný look s vyššími boots nebo rovnou kozačkami.

7. Baggy jeans but make it elegant

Lazy look v podobě velkých modrých baggy jeans zaručeně pozdvihneš doplněním jednoduchých polobotek na vysokém, úzkém podpatku. Dej si však pozor, aby měly dlouhou a výraznou špičku!