Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

House of the Dragon 2. řada - co nás čeká v otevřeném konfliktu rodů?

Připravte se na souboj draků a rodů! Co vše víme o očekávaném pokračování House of the Dragon, které vychází 16. června?

ČLÁNEK NEOBSAHUJE SPOILERY K DETAILNÍMU DĚNÍ V 2. ŘADĚ.

Na podzim 2022 všem fanouškům Game of Thrones spravil možná i nečekaně chuť prequel House of the Dragon zaměřený na rod Targaryenů. Seriál nás jako jeden z mála čeká bez zpoždění, jelikož se natáčel i během loňské stávky herců a scenáristů díky tomu, že většina obsazení je britská, ne americká. A původní plán 10 epizod byl nakonec seškrtán na 8 epizod s tím, že některé dějové linky z knihy dle tvůrců byly odsunuty na 3. sérii.

CO SE STANE V 2. SÉRII?

Jelikož je prequel adaptací knihy Fire and Blood od George R. R. Martina, tak ti, co ji četli, ví, co nás čeká. První série zároveň pokryla vážně minimum materiálu, cca 60 stránek z knihy, která jich má přes 700. Druhá řada by měla pokrýt cca dalších 200 stránek a sledovat začátek konfliktu "Dance of the Dragons" o trůn mezi princeznou Rhaenyrou a královnou Alicent, která na trůn chce dosadit svého syna, Rhaenyřina nevlastního bratra. Čekají nás taky další souboje draků a objeví se předci rodu Starků!

Moment kdy (Rhaenyra) obdrží noviny o Lukeově úmrtí, její snaha o usmíření končí. Nemyslím si, že zůstává cokoliv, co by potlačovalo její přirozenost... Těším se na to, že zjistíme, co se stane když Rhaenyra přestane strategizovat, ale začne se chovat více dle svých instinktů a tužeb. Pro mnoho legitimních důvodů měla dlouho svázané ruce v 1. sérii a v 2. sérii už tomu tak nebude.
herečka Emma D'Arcy o vývoji postavy Rhaenyry v rozhovoru pro Entertainment Weekly
Olivia Cooke a Emma D'Arcy v seriálu House of the Dragon (2022-současnost) - zdroj: Max

KOHO UVIDÍŠ?

Do seriálu se vrací skoro všechny postavy, na které jsi byl*a zvyklý*á v první sérii (pokud ji přežili). Ale smutná zpráva je, že už asi neuvidíme Milly Alcock jako mladší princeznu Rhaenyru a Emily Carey jako mladší princeznu Alicent, jelikož seriál končí s flashbacky a time jumps, které jsme viděli minule. Otazník visí také nad postavou Mysarii, jejíž návrat produkce nepotvrdila. A smutný je i producentský odchod Miguela Sapochnika, který už není součástí hlavního kreativního týmu. Stál za jedněmi z nejlepších epizod Game of Thrones jako Battle of the Bastards.

Emma D'Arcy v seriálu House of the Dragon (2022-současnost) - zdroj: Max

První díl druhé série nás čeká už 16. června na Max (nově rebrandované HBO Max) a tvůrci ho přirovnávají příběhem k Star Wars: Episode IV - New Hope.

zdroje: Mashable, Esquire, Tom's Guide

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.