Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS: Výstava a kafe v NGP, EduFestival a nová expozice v Kunsthalle

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Národní galerie Praha

Původně jsem měla v plánu tě pozvat na maloměstský ples a drakiádu, ale tahle výstava bude asi lepší: Speciální porota vybrala 5 nejlepších umělců a umělkyň, jejichž obrazy jsou k vidění v nádherných prostorách Veletržního paláce až do ledna 2023. Tématem (a to aktuálním) je společné soužití ve fyzické i online realitě, včetně potřeby větší environmentální uvědomělosti. Vstup do všech sbírkových expozic máš do 26 let zdarma! Navíc si po výstavě můžeš zajít na kafe do krásné kavárny Kolektor v přízemí budovy.

EduFestival

Zajímá tě otázka vzdělávání a rád/a by sis poslechl/a (nebo se zeptal/a), co k tomu mají říci odborníci? Pak se alespoň zastav na celodenním festivalu, který se koná 4. 10. v Cubex Centru v Praze. Akci uvádí moderátorka a novinářka Linda Bartošová, a kromě hlavní stage můžeš navštívit třeba kariérní centrum, kde si zkusíš vyplnit test, který odhalí tvé silné stránky. Jestli váháš o studiu v zahraničí, třeba v USA, rozhodnout se ti pomůže možná právě přednáška na student stage.

Více informací se dozvíš na stránkách, kde si můžeš zarezervovat vstupenku zdarma. S sebou vezmi dalšího studenta, rodiče nebo doraz sám/a.

Studium v zahraničí: Challenge, která ti dodá sebevědomí i nezapomenutelné zážitky

by @_kajina

Debata N: Sýrie jako neúspěšný projekt Západu?

V úterý 4. 10. se bude v Knihovně Václava Havla konat debata o situaci v Sýrii a o tom, co k ní vedlo. V čem Západ selhal? Může mít tamní situace šťastný konec a co je jeho podmínkou? Jak souvisí ruské aktivity v Sýrii s tím, co se nyní děje na Ukrajině?

Hosty debaty budou Zora Hesová, vědecká pracovnice Centra globálních studií ve Filozofickém ústavu AV ČR, Tomáš Kocián, regionální ředitel Člověka v tísni pro Blízký východ, a Martin Novák, redaktor zahraniční rubriky Aktuálně.cz. Událost začíná v 18:00 hodin, více informací se dozvíš tady.

Zdroj: FB události

Výstava A Blink of an Eye and the Years are Behind Us v pražské Kunsthalle

29. 9. startuje v Kunsthalle výstava berlínského umělce Gregora Hildebrandta. Expozice nabídne práce mapující jeho dvacetiletou kariéru. Hildebrandt se ve svém díle zabývá převážně vztahem mezi výtvarným uměním a zvukem. Obrazy a další exponáty jsou často poskládané z gramofonových desek, VHS kazet či magnetické pásky. Vernisáž proběhne již zmíněného 29. 9. a bude k dispozici až do 13. 2. 2023. Ujít si nenech ani bohatý doprovodný program! Všechny detaily najdeš na webu Kunsthalle.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.