Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hogwarts Legacy je plné tajemství a záhad. Hráči se domnívají, že objevili baziliška

Stovky tisíc hráčů se naplno ponořily do světa Hogwarts Legacy, aby objevily všechna tajemství a záhady, které chodby školy čar a kouzel v Bradavicích skrývají. Ačkoliv mnoho z nich pravděpodobně stále čeká na své odhalení, hráči už byli svědky podivných situací, ze kterých ti půjde mráz po zádech. V článku nalezneš ty doposud nejzajímavější objevené záhady.

Oživlá brnění

Kouzelnice s přezdívkou Madhatter_Kim objevila poněkud znepokojivé chování dvou oživlých brnění. Ukázalo se, že když si sady rytířské zbroje myslí, že je nikdo nevidí, dokážou na sebe být pěkně zlé a doslova se rozmlátí na kusy. Kim využila kouzlo neviditelnosti, aby zjistila, co se za zavřenými dveřmi děje, a stala se svědkem situace, kdy jedno z brnění zákeřně napadlo kolegu po své levici palcátem a poté dělalo jakoby nic. Podívej se sám/sama. 👇

Ke Kim se postupně přidalo mnoho hráčů, kteří byli svědky podobné situace. Zjistilo se, že ke konfliktu mezi rytíři může dojít i bez stavu neviditelnosti.

Bazilišek

Možná největší záhadou Hogwarts Legacy je dobře známá Tajemná komnata, která je v současné době nepřístupná, ve hře se nachází pouze její vchod. Přesto se hráč s přezdívkou MaximRagey domnívá, že mohl spatřit Baziliška ve zmijozelské koleji.

Bazilišek je vzácný a smrtelně nebezpečný tvor, jehož chov je ve světě čar a kouzel přísně zakázán. Z tohoto důvodu se Salazar Zmijozel rozhodl toto fantastické zvíře umístit právě do Tajemné komnaty, což je jeden z důvodů, proč by Baziliškův výskyt ve zmijozelské společenské místnosti dával smysl. Mnoho hráčů si však myslí, že se jedná pouze o technickou chybu ve hře, ačkoliv pro ni nemají vysvětlení. Pro jistotu bych hadí jazyk na chodbách zmijozelské koleje nepoužíval.

Hogwarts Legacy je splněným snem všech Potterheads

@davidvachalec

Mnoholičný lektvar

Ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata se Hermiona rozhodne, že v jedné z kabinek na dámských toaletách Ufňukané Uršuly uvaří mnoholičný lektvar. Očividně ale nebyla první čarodějkou, kterou napadlo vařit lektvary na záchodech. Na toaletách poblíž sekretariátu profesora Figa můžeš v kabince najít vše, co je k výrobě mnoholičného lektvaru potřeba.

Hogwarts Legacy | ⒸAvalanche Software & Warner Bros. Interactive Entertainment

Vězeňská cela Siriuse Blacka

Na cimbuří můžeš navštívit celu, ve které byla uvězněna jedna z klíčových postav z knih a filmů o Harrym Potterovi. Byl zde držen Sirius Black před svým posledním soudem s mozkomory. Pokud zde použiješ zaklínadlo Revelio, objeví se stránka s terénním průvodcem, který vypráví příběhy o podezřelých praktikách starých časů a temné historii této cely.

Hogwarts Legacy | ⒸAvalanche Software & Warner Bros. Interactive Entertainment

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.