Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hair oiling. Je opravdu worth it?

Používání olejů v rámci vlasové péče se stává více a více populární. Jak by se mělo dělat správně?

Hair oiling je wellness praktika známá několik set let, ale do světového povědomí se dostala až v posledních pár letech. Snad každý, kdo chtěl někdy pro své vlasy udělat něco dobrého, už o používání olejů slyšel.

Hair oiling je metoda, která má zaručit zdravější vlasy, zároveň taky ale podporuje rychlejší růst vlasů, vetší lesk a zdravou vlasovou pokožku. Kořeny tohohle procesu šahají až do Indie a jsou zároveň součástí ájurvédské medicíny. O metodě jsi ale nejspíš slyšel*a na TikToku, kde zažívá velký boom.

Dos and don'ts

Všechno má svoje pravidla a dávání si olejů do vlasů také. Všude je ale tolik informací, že se v tom člověk může ztrácet, proto jsem dala dohromady nějaké základní dos a don'ts.

Dos

  • Před nanesením oleje vlasy pořádně rozčesej.
  • Olej vmasíruj rukama přímo do pokožky hlavy a dávej ho do vlasů systematicky, ne náhodně (používej kapátko, které se u oleje nachází).
  • Péči nech působit 1 až 5 hodin.
  • Hair oling prováděj 1 až 2 týdně, vždy před umýváním vlasů.
  • Nezapomínej olej dávat i do délek.
  • Less is more.
  • Zvol správný olej pro tvé vlasy.

Don'ts

  • Nenechávej olej ve vlasech přes noc nebo déle než 5 hodin.
  • Po nanesení oleje nikdy vlasy nerozčesávej, vždy před.
  • Po nanesení oleje nedávej vlasy do utažených účesů, jako jsou vysoké drdoly nebo culíky, udělej si třeba volnější copánek, abys vlasy nepoškodil*a.

Olaplex: Krásné vlasy a neplodnost?

by @magdacizek

Výsledky nečekej hned

Tenhle proces zabere nějakou chvíli a potrvá několik týdnů, než uvidíš výsledky, takže to nevzdávej. Sama teď hair oiling zkouším a musím uznat, že to testuje mou trpělivost. Zatím jsou to jenom dva měsíce, takže velký rozdíl vidět není, ale rozhodně se mi zlepšila hustota vlasů a tolik mi nepadají. Zároveň se mi i vrací mé přirozené vlnky, které jsem dříve kvůli neustálému aplikovaní tepla ztratila.

Při hair oilingu se můžeš setkat i s vypadáváním vlasů. Neděje se to každému, ale pokud to bude tvůj případ, zkus se poradit s tvým dermatologem. Špatné používání olejů ti totiž může i uškodit, takže je vždycky lepší zjistit informace přímo o tvých vlasech od odborníka.

Nezapomínej si také důkladně mýt hlavu – šampon nanes dvakrát po sobě, aby sis vlasy opravdu vyčistil*a. Nebude se ti pak na nich olej hromadit, což může někdy vypadávání vlasů také způsobit.

Jaký olej mám používat?

Nejlepší jsou přírodní oleje jako ricinový, jojobový nebo rozmarýnový. Doporučuji ale zjistit, jaký máš typ vlasů a který olej je pro ně nejvhodnější. Záleží totiž na tvých goals nebo poréznosti vlasu.

Jestli máš zkušenosti s hair oilingem nebo nějaké rady, určitě mi dej vědět!

Zdroje: Prevention.com, Pharmeasy.in