Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Destructoid.

Hacker rozjel DOOM na zubním kartáčku. V plánu je i zahradní sekačka

„It Runs Doom“ MEME pokračuje! Tentokrát si hackeři zahráli původní DOOM na elektrickém zubním kartářku. Třicet let stará hra se v dubnu podívá i na zahradní sekačky.

Společnost id Software možná před třiceti lety ani netušila, jak významnou hru vytváří. DOOM je považován za průkopníka FPS her a nejen, že je i dnes stále zábavný, ale i technicky velice pozoruhodný. Díky své miniaturní velikosti dobře funguje i na moderních zařízeních, kde bys žádnou hru rozhodně nečekal*a. Nedávno se další z nadšenců rozhodl, že si zahraje DOOM při čištění zubů.

DOOM | ©id Software

Doom jde hrát i na dětském smart kartáčku

Díky vzestupu smart technologie jsou dnes všechny chytré domácí pomůcky vybavené sadou senzorů, internetovým připojením a hlavně obrazovkou. Konvice, odpadkové koše a dokonce i elektrické zubní kartáčky. A právě poslední zmíněné zařížení - v tomto případě dětský chytrý zubní kartáček Evowera Planck Mini - se rozhodl dobýt profesionální hacker Aaron Christophel, hardwarový a softwarový guru s přezdívkou atc1441.

Digitální displej a zabudovaný Wi-Fi příjem umožňuje maminkám a tatínkům na svém chytrém telefonu zkontrolovat, kolikrát za den a jak dlouho si jejich ratolest čistila zuby. Christophel však tento systém poupravil a kromě zmíněných funkcí si na kartáčku nyní může zahrát i původní DOOM. Přestože měl přístup k hardwaru zubního kartáčku a datům ze senzorů, musel ještě připojit Bluetooth myš, aby mohl ovládat pohyb postavy.

Hra míří i na sekačky

Pro paření DOOMu na netradičních přístrojích už není potřeba být hacker. Výrobce robotických sekaček Husqvarna oznámil, že si budete moct zahrát i na jejich zahradních sekačkách řady NERO už na začátku dubna. Majitelé sekaček se již teď mohou přihlásit na oficiálních webových stránkách a od 9. dubna po omezenou dobu vesele hrát první úroveň s názvem Knee-Deep in the Dead.

Toto ale není první případ, kdy robotické sekačky od společnosti Husqvarna spustili DOOM na svých systémech. Během loňského ročníku DramHack Winter spolupracoval švédský výrobce sekaček s herním studiem Bethesda na uspořádání „zahradního večírku“ - 1v1 deathmatch soutěže při příležitosti 30. výročí od vydání hry.

DOOM se dá rozjet na všem

Není to ale jen kartáček nebo sekačka. Snaha zahrát si ikonický DOOM na těch nejdivnějších zařízeních je dlouholetý inside joke hráčské komunity. Lidé si hru už dříve zahráli na ovladači k dronu, price tagu z obchodu, Apple Watch, touchbaru MacBooku, panelu v autě, termostatu, těhotenském testu, nebo bankomatu.

A na jaké hry se nejvíce těšíme letos? 👀

Nejočekávanější hry letošního roku

@davidvachalec

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.