Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Go-to kameny
k maturitě

Za chvíli maturuješ a nevíš, jaký talisman si vzít s sebou na zkoušku? Dnes ti ukážu pár go-to kamenů, se kterými zvládneš maturitu levou zadní.

Maturita klepe na dveře a co si budem, každý z nás by uvítal nějakou pomoc. Proto bych ti ráda představila pár kamenů, které používám při testech a zkoušeních ve škole a beru si je jako talismany pro štěstí.

Citrín

Citrín je kámen žluté barvy a planety komunikace Merkuru. Právě díky tomu je skvělý při ústních zkoušeních, kdy je důležité se správně vyjadřovat. Pomůže ti úspěšně složit jakoukoliv zkoušku a dodá ti i odvahu trochu zariskovat. Tento krásný kámen pomáhá při manifestaci a vizualizaci.

Keywords: úspěch, odvaha, zvýšení sebevědomí

Ametyst

Fialový ametyst je nejlepším kamenem proti stresu a úzkostem. Každý stresař by s sebou měl nosit právě ametyst, aby se dokázal lépe uklidnit. Skvěle pomáhá při vypjatých situacích, kdy nevíme kudy kam a cítíme se ve slepé uličce. Do každé situace vnese rovnováhu a klid.

Keywords: rovnováha, zmírňuje stres a úzkosti, zklidňuje, čistá mysl

Už se učíš na maturitu?
50%
Času dost!
50%
Jasně!

Deník maturanta #14

by @adelakutilova

Sodalit

Modrý sodalit je dalším kamenem, který ti pomůže s komunikací a mluveným projevem. Díky němu se ti bude lépe soustředit a rychleji si vzpomeneš na věci, které ses učil/a. Pomáhá ti volit správná slova, nejednat zbrkle a činit správná rozhodnutí (třeba kterou odpověď zakroužkovat v didakťáku).

Keywords: paměť, soustředění se, logické myšlení, zlepšení komunikčních schopností

Tygří oko

Hnědozlaté Tygří oko je kamenem štěstí a úspěchu. Pomáhá lidem, kteří se pohybují v ekonomice, takže je povinnou výbavou pro studenty obchodky. Díky tomuto kameni můžeš také získat určité výhody, které ti pomůžou dosáhnout úspěchu. Tygří oko je skvělým pomocníkem při učení, protože ti dodá silnou vůli dokončit vše, co potřebuješ. Je používaný po staletí jako amulet odvahy.

Keywords: štěstí, úspěch, odvaha, odhodlanost, motivace

Jak krystaly, manifestace a meditace pomáhají našemu mental health

by @elvihradilkova

Fluorit

Tento krásný zelenofialový krystal tě zbaví stresu a pomůže ti vyčistit mysl. Při učení si díky němu všechno urovnáš a vytvoříš systém, který ti bude vyhovovat. Kámen ti dodá motivaci a ty tak podáš ten nejlepší výkon a získáš nejlepší možný výsledek při zkoušce.

Keywords: čistá mysl, organizace, motivace, zklidnění

Selenit

Bílý selenit je osobně mým nejoblíbenějším kamenem do školy. Vždycky, když ho mám s sebou, zvládnu test i zkoušení na jedničku. Selenit je dalším kamenem, který podporuje komunikaci a to se u maturity vždy hodí. Blokuje negativní energii a posiluje okolní krystaly. Pomůže ti s intuicí a určitě si díky němu vytáhneš otázku, kterou si nejvíc přeješ.

Keywords: pozitivní energie, intuice, klid na mysli, ochrana

Bonusové kameny pro ochranu za každé situace: turmalín, obsidián a hematit

Na závěr bych ti chtěla říct, že bys určitě neměl/a spoléhat na krystaly a neučit se. Pokud se na to vykašleš, tak ti ani ten nejsilnější kámen nepomůže. Ale neboj se, jsme v tom všichni spolu a zvládneme to!