Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gift guide: Tipy na dárky pro mentally (ch)ill people

Stress-free gift guide pro tvé loved ones, kteří se potýkají s mental health issues. <3

Dárky jako stvořené pro bed rotting

Plushie

Cute antistresový plyšáček, ke kterému se může člověk přitulit, pokud zrovna nemá náladu opouštět postel. Na krásné jsem narazila v Tigeru nebo Gatu, sázkou na jistotu jsou pak Jellycats.

Comfort blanket

Pokud nemáš zrovna budget na zátěžovou přikrývku, kup roztomilou fuzzy blanket, do které následně můžeš anxious kámoše*kámošku zabalit jako baby burrito.

Zdroj: Pinterest

Oversized hoodie

Něco jako dečka, ale přímo na tělo, člověk se do ní může zabalit a schovat se před celým světem.

Zdroj: Pinterest

Vonné svíčky

Když už se člověk rozhodl pro bed rotting, může mu to doma aspoň pěkně vonět – navíc, světlo svíčky je uklidňující. Jen pozor na protipožární hlásiče, protože výjezd fakt platit nechceš.

Coffee / tea

Osobně jsem velkou fanynkou emotional support drinks. Daruj tak svým friends kávu nebo čaj (záleží na tom, co preferují, nebo jim kup obojí). Můj all time fave je Chamberlain Coffee, ale můžeš sáhnout i po zimních čajových limitkách například z dm, it's up to you.

Essential oil difuser

Esenciální olej, například ten levandulový, může pomoci zmírňovat stres a napětí. Difuzér postupně rozptyluje esenciální olej a vůni ucítíš téměř okamžitě. A je praktičtější než aromalampa (change my mind).

Zdroj: Pinterest

Hrneček

Ty sám*sama víš nejlépe, jaký hrnek zvolit. Ať už to bude tumbler s brčkem, termoska nebo klasický keramický hrnek s funny nápisem, nemůžeš šlápnout vedle. <3

Zarámované fotky / reminder

Zkus napsat krátký vzkaz nebo vytiskni společné fotky, kup rámeček a věř, že obdarované*mu vykouzlíš úsměv na tváři pokaždé, když se na handmade dáreček podívá.

Fuzzy socks

Hlavní je klid a nohy v teple – to sice říká moje babička, ale možná na tom něco pravdy bude, takže comfy a cute ponožky jsou way to go!


Dárky, které mohou pomoci zmírnit úzkost:

Antistresové hračky / Fidgeting jewelry

Spousta z nás si ve stresu třeba kouše nehty nebo celkově potřebuje nějak zaměstnat ruce. Antistresové hračky jsou skvělou volbou a mohou pomoci tenzi uvolnit „zdravějším“ způsobem. Seženeš je třeba v Tigeru.

Noise cancelling headphones / earplugs

Pro některé z nás mohou být zvuky overwhelming, ale bohužel je složité se na denní bázi vyhnout rušnějším místům. Skvělým řešením jsou pak sluchátka, která mutnou veškeré okolní zvuky, nebo špunty do uší.

Kšiltovka

Když se někdo potřebuje schovat před celým světem, ideální volbou je kšiltovka - just ask Joe Goldberg.

Zdroj: Pinterest


Self-care dárky:


Self Love Club – WRNS Self-Love

Hra, která člověku může pomoci mít se třeba trošku radši.

(Guided) journal

Deník is always a good idea. Buď kup klasický prázdný, nebo zkus jeden z deníčků, které člověku pomohou lépe poznat sám*samu sebe.

Zdroj: Pinterest

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.