Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: EDEN

Irský zpěvák, producent a skladatel EDEN míří do Prahy se svým albem ICYMI, které si můžeš naživo poslechnout již 28. února. Co vše za pseudonymem EDEN stojí?

Year by year

Irský zpěvák a skladatel Jonathon Ng původně působil pod pseudonymem The Eden Project a později se přesunul do indie elektroniky.

V roce 2014, po posledních aktivitách The Eden Project, změnil Ng svůj profesní pseudonym na EDEN. Změnu doprovázel i posun ve zvukové stránce. Klasicky vzdělaný hudebník, kterého jako teenagera přestala bavit školní kapela a orchestr, se rozhodl naučit na jiné nástroje a začal do své tvorby zapojovat organičtější instrumentaci. Svůj nový směr odhalil v roce 2015 na EP End Credits.

Na začátku roku 2016 vydal EDEN singl Sex. Jeho EP I Think You Think Too Much of Me se objevilo ještě téhož roku.

Většinu roku 2017 strávil na turné, než vydal Start//End, první singl ze svého oficiálního studiového debutu.

Na začátku roku 2018 přišlo album Vertigo, které mu přineslo uznání a pozoruhodný úspěch v hitparádách na obou stranách Atlantiku. Stejně tak se jeho další LP, No Future, dostalo na 26. místo v žebříčku Billboard 200. V roce 2022 se EDEN vrátil se zádumčivým albem s tématy ztráty a pomíjivosti nazvaným ICYMI (In Case You Missed It).

Get to know: Bastille

@heyfomo.cz

Zasněný, introspektivní No Future, vydaný v únoru 2020, se skládal z 19 skladeb, z nichž několik působí jako krátké přechodové kousky mezi delšími písněmi. Album bylo v Severní Americe úspěšné v žebříčcích a bylo naplánováno velké turné, které se však později zrušilo kvůli pandemii.

V polovině roku 2022 začal EDEN vydávat singly jako Modern Warfare a Sci-Fi, na nichž předvedl úzkostný, glitchový zvuk. Ty se později objevily na jeho třetím albu ICYMI, které vyšlo v září téhož roku.

Pokud bys nadaného zpěváka chtěl/a slyšet a vidět naživo, máš příležitost! 28. února přijede do pražské MeetFactory. Lístky seženeš na Fource.cz.