Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Bastille

Britská skupina pojmenovaná po historické události dobytí Bastily zavítá 23. listopadu do Prahy! Proč se vydat na jejich koncert?

Skupina Bastille nejprve začala jako sólový projekt hlavního zpěváka Dana Smitha. Nyní se jedná o čtyřčlennou kapelu, která se rozšířila o klávesistu Kylea Simmonse, baskytaristu a kytaristu Willa Farquarsona a bubeníka Chrise Woodyho.

Možná ti jejich jméno nic neříká, ale určitě budeš znát jejich singl Pompeii, vydaný v roce 2013. Song se stal průlomovým hitem kapely, umístil se na druhém místě v UK Singles Charts a byl jedenáctou nejprodávanější písní toho roku. Smith údajně píseň napsal už v roce 2010 na notebooku ve svém studentském pokoji.

Fun Facts o kapele Bastille:

  • Dan začal psát melodie už v 15 letech, ale před svými přáteli lásku k hudbě tajil. „Psal jsem písně hodně pro sebe a myslel jsem si, že je to dost trapné,“ vzpomínal pro The Independent. „Nikdo z mých přátel se to nikdy nedozvěděl. Moje rodina to tušila, protože zaslechli, jak z mého pokoje vycházejí divné šumivé zvuky.“
  • Smith pokračoval v psaní hudby během studia. Jeho kamarád narazil na jeho songy a byl ohromen natolik, že ho přihlásil do místní soutěže, kterou Dan vyhrál. Cenou bylo nahrávání ve studiu a koncert.
  • Název kapely je odvozen od dobytí pevnosti Bastily, události oslavované v den Smithových narozenin 14. července.
  • Jejich píseň Oblivion zazněla v 9. epizodě 4. série Upířích deníků.
  • Skupina vydala čtyři studiová alba, to poslední, Give Me the Future, v únoru tohoto roku.

Nenech si ujít koncert Bastille, který se odehraje 23. 11. 2022 v Malé sportovní hale v Praze od 20:00 hodin! Lístky seženeš na Fource.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.