Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Dream Wife

Punkové bangery plné empatie: do Café V lese přijede britské trio Dream Wife.

Dream Wife je energické trio z Brightonu, které momentálně pobývá v Londýně. Zformovalo se v roce 2016. Skládá se ze zpěvačky Rakel Mjöll, kytaristky Alice Go a basistky Belly Podpadec. A jedná se opravdu o zvláštní složení, které spolu perfektně funguje – Rakel se narodila na Islandu a strávila spoustu času studiem operního zpěvu a jazzu, zatímco Alice a Bella se potkaly v Somersetu na Battle of the Bands.

Kapela nejprve vznikla jako školní umělecký projekt a tak trochu jako joke and theres nothing more punk than that. Název je odvozený od stejnojmenného filmu z roku 1953 a dobře koresponduje i s texty písní, které se zabývají především feminismem, sexem, objektifikací a tím, co vlastně znamená být ženou či feminine-presenting člověkem v dnešním světě patriarchátu.

Get To Know: Kxllswxtch

@_00_3_12

V roce 2016 skupina vydala svoje první EP Dream Wife, kterému následovalo EP Fire. Self-titled debutové album přišlo v roce 2018 a dočkalo se řady pozitivních rewievs jak od kritiků, tak od veřejnosti. Po releasu alba odjely turné jako support pro řadu kapel jako The Vaccines nebo Sunflower Bean a později v roce 2018 vyjely i na vlastní headline tour.

O dva roky později Dream Wife vydali druhou studiovku s názvem So When You Gonna... , která byla magazínem The Standard popsaná jako hearfelt and unapologetically outspoken, což je pro ně ostatně typické. Trio vždy umělo obalit společenské statementy do punkových bangerů a zkombinovat aktivismus s hravostí. Třetí album Social Lubrication tak není výjimkou. V jejich tvorbě jde především o radost a vášeň – ať už sexuální, nebo tu ze života. „Kapela feministicky zuřivá, ale s přístupem Spice Girls,“ napsal o Dream Wife magazín Rolling Stone.

Třetí album otevírá singl Leech, explozivní rocková střela volající po empatii ve světě, kde patriarchát udržuje ženy v tichosti: „Just have some fucking empathy, just have some fucking empathy…,“ opakuje stále dokola zpěvačka Rakel.

Empatie je to, co nám umožňuje spolupracovat a budovat společně věci, které jsou větší než my samotní. Moderní společnost nám ale říká, že takové chování je nebezpečné.
Bella Podpadec

Dream Wife vystoupí v Praze poprvé ve středu 22. listopadu 2023. Vstupenky do Café V lese koupíš na fource.cz.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.