Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Generace Z je podle mileniálů nejhorší generací, se kterou pracovat

Generace Z je teprve na začátku své pracovní kariéry, ale už bojuje s tím, že má jeden z nejhorších work-life balanců, bojuje s vyhořením a mileniálové s ní neradi pracují. Proč to tak je?

Priceline představila zprávu Work-Life Balance, která zkoumala 1000 lidí pracujících na plný úvazek a odhalila generaci Z jako skupinu lidí, která se „propracovala až na kost“.

Z tázaných až čtvrtina příslušníků generace Z uvedla, že se cítí provinile, když si v práci vezme volno. Další čtvrtina uvedla, že se stresuje tím, že když vyčerpá veškerou dovolenou, starší kolegové v práci ji budou odsuzovat.

Z odpovědí respondetů vyplývá, že když už Gen Z odjede z práce na dovolenou, cítí neustále povinnost kontrolovat e-maily nebo sociální sítě, aby zjistila, jestli je někdo v práci neshání, s cílem vyhnout se problémům.

Nespokojení mileniálové

A jakou roli v tom hrají mileniálové? Těm se to v práci s generací Z často nelíbí, protože zkrátka nehrají tak úplně podle jejich pravidel. Podle mileniálů jsou totiž technologie hlavním důvodem, proč je tak těžké s lidmi z generace Z pracovat, mají podle nich problém s respektem, což se odráží například u podepisování formálních e-mailů.

Generace Z má podle nich také problém s motivací, time managementem a důsledností a podle starších kolegů často chodí nevhodně oblečená do kanceláří.

A co zaměstnavatelé?

Aby téma bylo prozkoumáno více do hloubky, bylo tázáno i 1 300 manažerů. Z toho tři čtvrtiny tvrdí, že je generace Z tou nejtěžší na korigování a spolupráci. Podle dozázaných je velmi těžké až nemožné přimět generaci Z pracovat tak, jak je očekáváno. Prý jim chybí motivace, snaha, jsou lehce rozptýlení věcmi okolo, prokrastinují a mají špatné komunikační schopnosti.

Oproti tomu lidé z generace Z tvrdí, že chtějí flexibilnější pracovní podmínky a více možností pracovat z home office. Ve studii, kde bylo tázáno 7 000 studentů, každý pátý řekl, že „pracuje, aby žil“, ne „žije, aby pracoval“.

Zdroje: Business Insider, News Corp Australia, TikTok

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.