Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gen Z picks: Jak se odreagovat v aktuální situaci

Po týdnu je tady zase rubrika Gen Z picks. Každý týden se tě budeme ptát na Instagramu a Twitteru na doporučení seriálů, hudby nebo třeba knížek a následně si ukážeme souhrn těch nejoblíbenějších a nejdoporučovanějších!

Minulý týden jsem ti na konci článku sliboval, že se příště budeme věnovat tvým oblíbeným hudebním albům. To jsem ale ještě netušil, co nás v následujících dnech čeká. Hudební alba tak necháme na později a dnes se raději podíváme na to, jak se v aktuální situaci co nejlépe odreagovat a jak myslet pozitivně!

Comfort seriály, filmy, hudba, knížky, podcasty

Lepší náladu ti lehce může navodit tvůj oblíbený seriál, film nebo třeba knížka. Můžeš si taky pustit tvoje fav album nebo oddechový podcast. Neboj se sáhnout po jistotě, na kterou se obracíš, když nevíš, na co koukat, co číst nebo poslouchat. Vzpomínky na první setkání s tvým oblíbencem tě vrátí do dob, kdy okolo tebe všude nelítaly informace o válce, a pomůžou ti myslet na něco jiného. Včera například vyšel poslední díl Euphorie, tak jestli jsi druhou sérii ještě nedokoukal/a, můžeš začít tím. A kdybys chtěl/a zkusit něco úplně nového, tak tip na nový seriál najdeš v minulém článku.

Gen Z picks: Seriály

by @kubakohout_

Práce a škola

Spousta z vás psala, že vám pomáhá věnovat se věcem do školy a do práce. Vytyč si cíle a napiš si papírek s úkoly, které potřebuješ za den splnit. To ti pomůže pořádně se soustředit na to, co potřebuješ udělat, a podaří se ti třeba myslet na něco jiného.

 

Trávení času s kamarády a rodinou

Neexistuje nic lepšího než dobrá společnost. Zkus trávit volný čas se svými nejbližšími a zbytečně neoverthinkovat věci sám/sama v posteli. Zajdi si s kamarády do kavárny, na pivo, s rodinou si zahraj deskovku, uvař dobrou večeři nebo zajdi na výlet. Zkuste společně chvíli přemýšlet nad něčím jiným. A když nepůjde přemýšlet nad ničím jiným, tak se rozhodně neboj mluvit o tom, jak se cítíš a co s tebou aktuální situace dělá. Není na tom nic špatného, třeba ti to pomůže ze sebe dostat všechny rozpaky. A navíc – kdo jiný si s tebou o takovýhlech věcech popovídá tak otevřeně jako tvoji blízcí?

 

Sport, meditace, procházky

Vypni si telefon, jdi se projít do přírody, vnímej krásy okolo sebe, zajdi si do posilovny, zaběhat, s kamarádem na tenis nebo si zamedituj. Náročnější aktivita tě donutí soustředit se jenom na ni a nebudeš mít čas přemýšlet nad ničím jiným. Tady máš tip na pár dechových cvičení.👇🏼

Tahle dechová cvičení ti pomohou vyzrát na stres

by @dimitrapapadopoulu

Videa a fotky roztomilých zvířat

Několik z vás psalo, že vám pomáhají obrázky roztomilých zvířátek. Tady máš jako odměnu za to, že jsi došel/a až na konec článku, menší galerii roztomilých zvířátek a tipy na tři profily, co sleduju na Instagramu – @crazytapirlady, @lovinganimals.dg, @womwom.choco.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.