Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

GEN Z picks: Hudební alba

Každý týden se tě budeme na Instagramu a Twitteru ptát na doporučení seriálů, hudby nebo třeba knížek a následně si ukážeme souhrn těch nejoblíbenějších! Dneska pro tebe mám ty nejdoporučovanější alba a písničky.

Beatles:Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club BandThe

Tohle album patří mezi naprosté klasiky a každý by si ho měl poslechnout. V žebříčku 500 nejlepších alb časopisu Rolling Stone se umístilo na vrcholu a taky patří mezi první alba, která vymezila žánr psychedelický rock.

Zajímavý je i obal. Má znázorňovat Beatles jako členy Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band kapely, která je obklopená davem známých vlivných lidí, jako by právě dokončila koncert. Na obalu se objevuje například Marilyn Monroe, Edgar Allan Poe nebo Bob Dylan.

easy life: life's a beach

Alternativní kapela z anglického Leicesteru easy life se minulý rok po několika úspěšných singlech představila se svým debutovým albem. Nahrávka je chvílemi trochu lítostivá, jindy tě zase nabije letní náladou. Navíc pokud si vášnivý hráč FIFA, tak od easy life můžeš znát singl pockets (FIFA 19), nebo písničku skeletons (FIFA 22), která je i na albu life's a beach. Kdyby ses do této kapely rychle zaposlouchal/a, tak máš veliký štěstí, jelikož příští týden hrajou v MeetFactory. A ještě jsou lístky!

Radiohead: Hail To the Thief

Hail To the Thief je v pořadí šesté album kapely Radiohead. Většina lidí kapelu zná díky jejich hitu Creep, který ale úplně neodpovídá stylu naprosté většiny jejich písniček. Tohle album je kombinací rocku a elektronické hudby a texty kritizuje konzumní společnost. Stojí za to si ho poslechnout od začátku do konce, především pro jeho úžasnou atmosféru.

The Silver Spoon: Come and Get It

Nejnovější album z celého seznamu (vyšlo teprve letos v lednu) a ke všemu je ještě z českého rybníčku. Z nahrávky vychází neskutečná energie, která tě donutí se hýbat. S kluky z The Silver Spoons jsme dělali v únoru rozhovor, takže pokud by ses o nich chtěl/a dozvědět víc, tak máš jedinečnou šanci!

Aktuálně jsou s novým albem na tour po Česku, stihnout je můžeš ještě v Českých Budějovicích (18. 3.), Plzni (19. 3.) nebo na závěrečné zastávce v pražské Roxy (29. 3.)

The Silver Spoons: Dohráli jsme song a nedostali ani jeden potlesk

by @eevelka

Bruno Mars, Anderson .Paa: An Evening With Silk Sonic

An Evening With Silk Sonic je první album dua Silk Sonic, které tvoří Bruno Mars a Anderson .Paak. Hudba je skrz na skrz sexy a svůdná, takže na romantický večer ve dvou jako dělaná. Je silně ovlivněna funkem a prostě to jede od začátku až do konce.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.