Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gen Z maká víc než mileniálové, tvrdí výzkum

Generaci Z se často vyčítá, že je línou generací, která jen sedí za telefony a brouzdá skrz různé sociální sítě. Statistiky ale tvrdí něco jiného. Gen Z v náctiletém věku pracuje více než generace předešlá.

Generace Z se nefláká. Mezi věkem 16 až 19 let, kdy mají mladí lidé příležitost se dostat k prvním brigádám nebo placeným stážím, pracuje čím dál tím více náctiletých, píše Washington Post.

Poukazuje na fakt, že během posledních pár let po dlouhé době opět stoupá zaměstnanost náctiletých. U generace mileniálů jsme v minulosti mohli sledovat veliký propad. V roce 1997, kdy bylo prvním mileniálům 16, byla zaměstnanost náctiletých mezi věkem 16 až 19 let okolo 43 %. V roce 2014, kdy bylo posledním mileniálům 16, dosahovalo toto číslo už jen 26 %.

S generací Z ale opět přichází stálý růst počtu zaměstnaných teenagerů. Aktuálně se pohybuje okolo 33 %, ale je očekáván další růst.

Mileniálové můžou argumentovat tím, že pokles byl zapříčiněn větší přístupností vzdělání na univerzitách a vysokých školách, při kterých studenti nemohli kombinovat učení s prací.

Poměr studujících ale s generací Z výrazně nepoklesl a drží se stále na stejných číslech. Nová generace tak zřejmě dokáže lépe skloubit školu s prací.

Gen Z je nejvíce queer generace v historii

by @yanhoechka

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.