Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Forbes vyhlásil nejlepší tvůrce roku 2023. Kdo jsou nejbohatší TikTokeři světa?

Jak vypadá seznam nejlépe placených hvězd TikToku? Podrobnosti o tom, kolik na platformě vydělávají a jaké příčky obsadily pro letošní rok, zjistíš už nyní v článku.

Tvůrci. Influenceři. Streameři. Vloggeři. Ať už jim říkáme jakkoliv, tyto mocné osobnosti sociálních sítí rozhodují o tom, co se bude dít ve sféře zábavy a reklamy, uvádí časopis Forbes. A není daleko od pravdy. TikTok se stal jednou z největších sítí generace Z a z uživatelů a uživatelek vytváří světově známé senzace přes noc. Kdo se stal nejúspěšnější osobou v online světě pro tento rok?

Top Creators 2023

Letos bylo oceněno 50 osobností, jejichž celková sledovanost dohromady tvoří 2,6 miliardy sledujících a jejich jmění kolem 700 milionů dolarů. Vybrala jsem pro tebe přehled těch nejzajímavějších tváří, které jsou díky svým rozsáhlým byznysům a propojením se světovými značkami už více než jen úspěšní TikTokeři.

42. místo : Alix Earle

 • Výdělek: 5 milionů dolarů
 • Celkový počet sledujících: 8.5M

Teprve dvaadvacetiletá Alix, která čerstvě odpromovala na univerzitě v Miami, je hitem ženského TikToku. Rodačka z New Jersey strávila své první dny na vysoké škole zveřejňováním videí Get Ready With Me, kde se líčila a vyprávěla o svém společenském životě. Když se svěřila se svými problémy s akné, její kanál na TikToku vybuchl. Za pár měsíců jí přibylo 8 milionů sledujících, kteří automaticky vykoupí jakýkoliv kosmetický produkt, který Alix doporučí. Její silné zapojení fanoušků jí vyneslo rozsáhlé smlouvy se značkami jako Benefit Cosmetics, L'Oreal a WaWa. V září debutovala se svým podcastem Hot Mess u Alexandry Cooper (#12 Top Creator).

WWD

Kdo je Alix Earle?! Influencerka, která za měsíc nasbírala 2 miliony sledujících

by @adelakutilova

36. místo: Mikayla Nogueira

 • Výdělek: 7 milionů dolarů
 • Celkový počet sledujících: 17M

Make-up nadšenkyně Mikayla Nogueira získala více než 17 milionů sledujících na TikToku a Instagramu díky svým kosmetickým tutoriálům, které vyučuje s typickým bostonským přízvukem. Rodačka z Massachusetts uzavřela smlouvy se značkami Dime Eyewear a e.l.f. cosmetics, která nedávno uvedla na trh vlastní rtěnku pro Mikaylinu svatbu. V srpnu vyhrála cenu Streamy za nejlepšího kosmetického influencera roku.

8. místo: Emma Chamberlain

 • Výdělek: 20 milionů dolarů
 • Celkový počet sledujících: 28 milionů

Emma Chamberlain začala natáčet videa na YouTube, poté opustila střední školu a nasbírala 27,9 milionů sledujících. Své jméno proměnila v lifestylové impérium. Chamberlain byla jednou z prvních tvůrců, kteří uzavřeli smlouvu s Louis Vuitton v oblasti high fashion, a pokračovala v uzavírání partnerství se společnostmi jako Cartier, Lancome, Levi's, Aritzia a Canon. Její nápojová společnost Chamberlain Coffee se prodává v obchodech Walmart a Sprouts a její podcast Anything Goes v únoru uzavřel exkluzivní smlouvu se Spotify v hodnotě několika milionů dolarů.

WWD

5. místo: Charli D'Amelio

 • Výdělek: 23 milionů dolarů
 • Celkový počet sledujících: 213 milionů

Charli D'Amelio nadále kraluje pozici nejlepší ženské tvůrkyně na TikToku. Rodačka z Connecticutu, která je nyní jednou z nejvirálnějších hvězd internetu, se stala tváří značky Prada a chodící reklamou pro Amazon, CeraVe a SKIMS a další. Dokonce se objevila v reklamě na Super Bowl! Spolu se sestrou Dixie (která se umístila na 18. místě v žebříčku Forbes), založila značku s oblečením Social Tourist se společností Hollister. Sestry také spustily reality show na Hulu, která byla obnovena pro již třetí sérii. Také provozuje svou nedávno uvedenou značku obuvy D'Amelio Footwear. To všechno zvládla předtím, než dovršila dvacáté narozeniny.

Podle deníku Wall Street Journal vydělávala Charli D'Amelio více než někteří z největších generálních ředitelů veřejně obchodovaných společností, jako je Starbucks nebo McDonalds.

3. místo: Jake Paul

 • Výdělek: 34 milionů dolarů
 • Celkový počet sledujících: 66M

Jake Paul, který se proslavil na sociální síti Vine, a poté na YouTube skrz videa jako pojídání psího žrádla a koupání v ledové vodě si přilákal miliony fanoušků. Jake je známý pro své kontroverze, včetně obvinění ze sexuálního zneužívání, podvodů na fanoušcích a nejnověji i obvinění SEC za nezveřejněný sponzoring kryptoměn. Poté začal s boxem a díky své schopnosti pořádat napínavé akce se stal v roce 2022 jedním z nejlépe placených sportovců. Získal sponzorství energetického nápoje Celsius, založil aplikaci pro sportovní sázení Betr a letos podepsal smlouvu na zápasy v nové placené divizi MMA.

1. místo: Jimmy Donaldson (MrBeast)

 • Výdělek: 82 milionů dolarů
 • Celkový počet sledujících: 312 milionů

S více než 300 miliony sledujících je fanouškovská základna MrBeasta téměř stejně velká jako populace USA. Jeho popularita pramení z jeho vysoce produkčních videí a kaskadérských kousků, mezi něž patří přežití 50 hodin na Antarktidě a stavba Wonkovy továrny na čokoládu. Jimmy, hvězda YouTube světa, vybudoval skutečné impérium. Mezi jeho založené značky patří občerstvení Feastables a řetězec restaurací MrBeast Burgers a také Donaldsonova rozsáhlá řada zboží.

Entrepreneur

Dalšími oceněnými osobnostmi se stali: Alexandra Cooper, Addison Rae, Dixie D'Amilio, KSI, Matt Rife, Brent Rivera, Khabane (Khaby) Lame, Huda Kattan a další. Celý seznam najdeš zde.

Zdroj: Forbes.com