Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOME EVENTS:
Jak se zabavit doma

Venku je hnusně a nám se nikam nechce. Jestli to máš stejně, tenhle článek je přímo pro tebe. Rozhodli jsme zůstat doma a místo eventů ti doporučíme super aktivity, které můžeš dělat s kámošema, drahou polovičkou, nebo sám/sama.

Tipy na aktivity s kámošema

Malování na plátno

Pokud si myslíš, že kresba a malba je jen pro talentované jedince, jsi na omylu! Umění je terapeutické, a když se do díla opřeš s kámošema, kromě relaxu si užiješ i spoustu zábavy. Jestli nemáš plány na večer, naběhni do obchodu (třeba do Tigeru), kup nějaká plátna nebo papíry, barvy, štětce a s chutí se dejte do toho! S kamarády si k tomu můžete dát víno (18+ samozřejmě), snacks a na pár hodin budete mít vystaráno.

Jestli máš spolubydlící, můžete tuhle aktivitu dělat spolu. V bytě si vyčleňte stěnu, ze které uděláte svojí art wall a pověste tam výtvory. Je jedno, co na plátnech bude a jak to bude vypadat. Může to být abstraktní dílo anebo můžete malovat podle předlohy. Důležité je, že si na chvilku společně oddechnete od každodenního shonu.

PowerPoint night

Tuhle hru jsi dost možná zaznamenal/a na TikToku. Pozvi kámoše, vymysli téma, připrav drinky a snacks, můžete mít i tematický dresscode. Každý z účastníků si připraví krátkou prezentaci (za mě se osvědčilo maximálně 3 minuty) buď na předem stanovené téma, nebo úplně random. Pak se vybere jedna náhodná prezentace a tu musí dotyčný odprezentovat. Vtip je v tom, že daný člověk nikdy předem nezná témata a úkoly v prezentaci. Pokud přesáhne časový limit, musí finishnout svůj drink. Na závěr můžete s kámošema hlasovat, kdo prezentoval nejlépe, kdo měl nejlepší dresscode nebo kdo se nejvíc přiblížil stanovenému časovému limitu. Have fun!

Témata můžou být opravdu rozmanitá:

Zdroj: Pinterest

Deskovky

Pokud dáváš přednost offline zábavě, deskovky jsou jasná volba. Často s kamarády saháme po hře Desítka, kde tipuješ odpovědi na otázky z nejrůznějších oblastí od geografie přes pop music až po svět zvířat. Není to typická vědomostní hra, zároveň se ale i tak něco přiučíš.
Pokud jsme jen čtyři, vyhrají to u nás většinou Krycí jména. Dvě dvojice hrají proti sobě, jeden spojuje slova na kartičkách pomocí jednoslovné indicie, druhý z dvojice hádá, o která slova se jedná. Při hře skvěle otestuješ, jak dobře znají ostatní tvoje myšlenkové pochody!

Tipy na self-care večer

Quit social media and read a good book

Zkus na jeden večer odložit telefon a věnovat se věcem, na které normálně nemáš čas. Můžeš se třeba začíst do nějaké zajímavé knihy, která ti už dlouho leží na nočním stolku. A pokud potřebuješ novou, abys znovu našel/našla motivaci ke čtení, mrkni na to, co ti doporučuje FOMO redakce. Třeba se ti něco zalíbí!

Afterdark

199,-

Mysli jako mnich

499,-

Země zaslíbená

638,-

Knižní rozhovory, které stojí za to si přečíst

by @_kajina

Tipy na Date Night At Home

Láska prochází žaludkem

Co by to bylo za date night bez dobrého jídla? Večeře, ať už homemade, nebo objednaná, je za nás absolutní must-have. Můžeš si se svojí drahou polovičkou uvařit třeba ramen, zkusit domácí sushi nebo ubalit čerstvé spring rolls. Pokud si jídlo radši objednáváš, s pizzou nikdy nešlápneš vedle a tvůj Netflix&Chill bude zase o kousek lepší.

Tarantino, klasika

Jestli už ti dochází nápady na nové filmy nebo seriály, přinášíme ti klasiku, která (aspoň nás) nikdy neomrzí. Pusť si Tarantina! Zábavu budeš mít na další tři hodiny zajištěnou a o kvalitní filmy taky není nouze. Ať už si vybereš Pulp Fiction s legendárním Vincentem Vegou a Miou Wallace, Hanebný pancharty v hlavní roli s Bradem Pittem, nebo poměrně nové Tenkrát v Hollywoodu, kde máš kromě Brada i Leonarada DiCapria, nebudeš litovat. Tarantinovky jsou nesmrtelné a na date night není lepší volby.

Šach mat

Pokud už tě Netflix nebaví a radši vyzkoušíš něco nového, můžeš vsadit na šachy. Po přečtení pravidel je to jednoduchá hra, u které budeš muset přemýšlet a logicky taktizovat. Strávit u ní můžeš i několik hodin, často i bez povšimnutí, jelikož tě celá hra poměrně lehce pohltí. Na date night s přítelem nebo přítelkyní to bude příjemná změna, uvidíš!

Šachy

499,-

Let's play

Pokud tě nezaujal žádný z výše zmíněných tipů a Netflix i šachy už ti lezou krkem, tímhle určitě nepohrdneš. Kdo by totiž nerad gamesil? Stačí ti dva ovladače a game night je na světě. Pokud nevíš, co si zahrát, máme pro tebe pár tipů:

  • Stick Fight – Hra, ve které můžeš svůj date mlátit tyčema, sekat sekyrama a postřílet vzduchovkama.
  • It Takes Two – Krásně udělaná a zábavná hra, která sice zabere několik dní, ale když ji hraješ na pokračování, určitě ti to nebude vadit.
  • A Way Out – Tenhle útěk z vězení je ideální pro vzájemnou spolupráci a na večerní chill jak dělaný.

Stick Fight: The Game

110,-

It Takes Two

713,-

A Way Out

231,-