Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Florida chce zakázat diskuzi o menstruaci před šestou třídou

Republikánský guvernér Ron DeSantis tak chce rozšířit současné floridské zákony, které už omezují diskuzi o genderu nebo sexualitě.

Americká Florida se chystá rozšířit svá omezení ohledně diskuze o pohlaví nebo sexualitě na školách a přichází s novým návrhem, který by zakázal debatu o menstruačním cyklu před šestou třídou. Republikáni chtějí totiž ve státě zavést základní zdravotní výuku pouze pro žáky šesté až dvanácté třídy, tedy ve věkovém rozmezí mezi 12 a 18 lety, a ani ta by nezmiňovala menstruační cyklus do hloubky.

Je přitom obecně známo, že dívky zažívají svou první menstruaci ve věku 10 až 15 let, což ani rámcově neodpovídá věku, ve kterém by byla na floridských školách diskuze o menstruaci možná. Účelem návrhu má údajně být sjednocení sexuální výuky na státní úrovni a dopřání rodičům studentů větší dohled nad tím, co je předmětem vyučování.

Omezování svobodné diskuze o tak zásadních tématech, jako je sexualita, menstruační cyklus nebo gender, je na Floridě podporováno republikánských guvernérem Ronem DeSantisem, který se takovými kroky snaží podle vlastních slov bojovat proti progresivnímu aktivismu. Je proto pravděpodobné, že i tento zákon v blízké době podepíše.

Ron DeSantis už mimo jiné podepsal například zákon Don't say gay, který zakazuje pedagogickým pracovníkům vyučovat žáky od mateřské školy do třetí třídy o sexuální orientaci nebo genderové identitě.  I přes svou velmi konzervativní politiku ale v loňských volbách získal 60 procent hlasů a je na vzestupu – stává se totiž novým lídrem Republikánské strany a pravděpodobně i možným kandidátem na post prezidenta Spojených států.

Kdo je Ron DeSantis? Signatář zákonu Don't Say Gay, nový lídr Republikánské strany a možný příští prezident USA

by @eevelka

Zdroje: The Guardian, Time, USA Today