Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Fajn aplikace, které ti pomohou s mentálním zdravím

Každý se občas cítíme smutně, jsme ve stresu nebo třeba máme úzkost a pochybujeme sami o sobě. Není třeba hned navštěvovat psychologa, existuje totiž plno aplikací, které ti pomohou s mentálním zdravím.

Na své psychické problémy a náročné situace v životě nemusíš být sám/sama. Podporu a návod, jak se cítit lépe, můžeš totiž neustále nosit v kapse. Stáhni si aplikace, které podporují tvé mentální zdraví.

Co je fajn mít v mobilu?

VOS: Sebeterapie & AI Deník

Appka VOS má za cíl zlepšovat mentální zdraví uživatelů. Vývojáři jí často říkají „terapeut do kapsy“ a není divu. Můžeš si zde několikrát denně vyplnit, jak se cítíš, stejně jako popsat, co ti zrovna vadí a jak bys to chtěl/a změnit. Aplikace se pak dá propojit s tvým mobilem a počítá ti spánek i ušlé kroky. Je to skvělý nástroj pro zvládání panických atak, stresu, úzkostí i depresí.

Zdroj: VOS.health

Kdo si zaplatí placenou verzi se může těšit na možnost neomezeně chatovat s psychologickými poradci. Placená verze tě vyjde na 959 Kč ročně, tudíž na mnohem méně, než stojí sezení s psychologem. Zajímavostí je také, že se jedná o nejstahovanější aplikaci o mentálním zdraví v Evropě a má přes dva miliony uživatelů po celém světě.

Nepanikař!!!

Mobilní aplikace Nepanikař!!! je určena k pomoci lidem s úzkostnými poruchami, panickými ataky, fobiemi a jinými psychickými problémy. Nalezneš zde funkce na zklidnění a relaxaci, jako třeba audio nahrávky s relaxačními cvičeními, dechové techniky, meditace, vizualizace a mnoho dalších.

Zdroj: www.nepanikar.eu

Dále, stejně jako VOS, obsahuje deník, kam si můžeš zapisovat své aktuální pocity, myšlenky a zkušenosti. Jsou zde například i moduly s názvem „myšlenky na sebevraždu“, které se snaží jí předejít a uživatele přesvědčit o hodnotě jeho života. Nechybí zde ani kontakty na pomoc. Appka je celkově velmi podobná VOSu.

I am Sober

Aplikace I am Sober je vhodná pro lidi, kteří trpí závislostí na alkoholu, kofeinu, cigaretách a dalších návykových látkách. Aplikace poskytuje uživatelům podporu, motivaci a informace, které jim pomáhají s abstinencí. Každý si zde může nastavit své cíle ohledně alkoholu/kofeinu/jiných látek a sledovat, jak dlouho je střízlivý.

Zdroj: I am Sober

Dále je možné si zde vytvořit deník, kam se dají zapisovat aktuální pocity, myšlenky a zkušenosti. Nechybí zde ani seznam telefonních linek, chatových místností nebo online setkání a skupin pro podporu lidí se stejnými problémy. Kromě těchto funkcí ti navíc appka ukáže, kolik jsi omezením užívání daných látek ušetřil/a.