Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena USA

F1 se po dvoutýdenní pauze přesunula do texaského Austinu! Jak si týmy vedou v konstruktérech a navýšil mistr světa Max Verstappen své bodové vedení?

F1 update: Velká cena Japonska

by @eevelka

Kvalifikace (sobota, 22. října)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil Carlos Sainz (Ferrari), za ním jeho teammate Charles Leclerc a na třetí pozici už potvrzený mistr světa F1 za rok 2022 Max Verstappen (Red Bull).

* Hned v Q1 vypadl jezdec McLarenu Daniel Ricciardo, který s týmem v létě rozvázal spolupráci.

* Kvůli výměně pohonných jednotek klesnou na nedělním startu o pět míst Charles Leclerc a Guanyu Zhou (Alfa Romeo).

Závod (neděle, 23. října)

* Start se povedl druhému Verstappenovi, který se ještě před první zatáčkou dostal před prvního Carlose Sainze.

* Hned v první zatáčce ale narazil ze strany George Russell (Mercedes) do Carlose Sainze, ten se roztočil a ze závodu musel odstoupit.

* V 18. kole najel Valtteri Bottas (Alfa Romeo) rychle do zatáčky, jeho monopost se roztočil a zůstal zaseknutý na štěrku. Na trať bylo proto vysláno safety car.

* Ve 22. kole do sebe zezadu narazily monoposty Lance Strolla (Aston Martin) a Fernanda Alonsa (Alpine). Strollova formule byla příliš zničená, a jezdec proto musel odstoupit, Alonso ale pokračoval v závodě dál.

* Přestože se ke konci závodu Max Verstappen kvůli dlouhým pit stopům propadl, v 50. kole předjel dosud prvního Lewise Hamiltona (Mercedes) a vedoucí pozici si vzal zpět.

* Nic mu tak už nestálo v cestě a Max Verstappen si navýšil bodový náskok. Svým výkonem navíc zajistil triumf svému týmu Red Bullu v Poháru konstruktérů!

Finální pořadí

  1. Max Verstappen (Red Bull)🚀
  2. Lewis Hamilton (Mercedes)
  3. Charles Leclerc (Ferrari)

Fastest lap: George Russell🔥

Velká cena USA potvrdila absolutní dominanci týmu a jezdců Red Bullu. I přes všechny pit stop strategie si dokázal Verstappen svou pozici utužit. Ferrari i Red Bull se nadále potýkají s pomalými motory. Další závod F1 se bude konat už příští neděli, start GP bude opět v 21:00!