Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Saudské Arábie

Okruh v Džiddě je známý svým úzkým charakterem a náročností –⁠⁠⁠ vyboural se na něm už nespočet jezdců. Druhý závod letošní sezóny se jede právě tam. Kdo zatáčky nezvládl? A polepšil si konečně Mercedes?

Páteční tréninky F1 přerušil raketový útok na ropný zásobník

by @eevelka

Kvalifikace (sobota 26. 3.)

* Na prvním místě se v kvalifikaci umístil Sergio Peréz (Redbull), za ním Charles Leclerc (Ferrari) a třetí skončil Carlos Sainz (Ferrari).

* Nicolas Latifi naboural v Q1 do bariér a byl proto odmáván red flag.

* ❗️Lewis Hamilton zajel jeden z nejpomalejších časů a poprvé od Velké ceny Brazílie 2017 nepostoupil dál do Q2. Startovat tak bude v nedělním závodě až z 16. místa. 🤯

* ❗️Mick Schumacher (Haas) v Q2 ošklivě naboural a byl převezen do nemocnice na kontrolu. Úklid trati trval asi hodinu a poté byla kvalifikace obnovena, Mick nicméně v nedělním závodě nenastoupí.

* Yuki Tsunoda (AlphaTauri) měl během kvalifikace problém s monopostem, v nedělním závodě také nebude závodit.

* O pódium se tak v nedělním závodě popere nejspíš Ferrari s Red Bullem.

Závod (neděle 27. 3.)

* Start žádné větší změny nepřinesl, po pár zatáčkách ale předjel Max Verstappen (Redbull) Carlose Sainze (Ferrari) a dostal se tak na třetí pozici.

* V prvních několika kolech došlo k famóznímu závodění mezi oběma vozy Alpine –⁠ Oconem a Alonsem. Nakonec ale vyzval tým Alpine Ocona, aby dál s Alonsem nezávodil.

* V 16. kole opět Latifi naboural a na trať se vydalo Safety car. Peréz ale jedno kolo před bouračkou pitoval a propadl se tak při Safety car na třetí místo. Do čela závodu se dostal Charles Leclerc (Ferrari) a za něj se zařadil Max Verstappen (Redbull).

* V 37. kole závodu ztratil Fernando Alonso (Alpine) výkon, po pár sekundách se to samé stalo i Danielu Ricciardovi (McLaren), a nikdo z nich tak nemohl závod dokončit.

* Ke konci závodu už odstoupilo dohromady šest jezdců –⁠ Bottas, Alonso, Ricciardo, Latifi a Ocon. Tsunoda ani Schumacher v neděli vůbec nestartovali.

* V posledních pár kolech se předjížděli na střídačku Leclerc s Verstappenem, nakonec ale Max využil DRS zóny, Leclerca předjel a stal se s náskokem 0.549 sekundy vítězem Velké ceny Saudské Arábie. 🎉

* Geroge Russell (Mercedes) skončil pátý, jeho týmový kolega Lewis Hamilton až desátý.

Finální pořadí:

1. Max Verstappen (Red Bull)

2. Charles Leclerc (Ferrari)

3. Carlos Sainz (Ferrari)

* Fastest lap: Charles Leclerc 🚀

Nedělní závod přinesl 50 kol intenzivního závodění a mezi jednotlivými jezdci byly nečekaně malé rozestupy. Bitvu o pódium nakonec vyhrál Red Bull, Ferrari ale i tak drží laťku vysoko a my jsme zvědaví, jaké drama přinese už za dva týdny Velká cena Austrálie!