Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Nizozemska

Formule 1 se tento víkend přesunula do oranžové vlasti Maxe Verstappena. Jakou strategii zvolilo Ferrari a dokázal se domácí jezdec udržet ve vedení? 👇

F1 update: Velká cena Belgie

by @eevelka

Kvalifikace (sobota, 3. září)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil domácí Max Verstappen (Red Bull), za ním Charles Leclerc (Ferrari) a třetí pozici obsadil Leclercův teammate Carlos Sainz (Ferrari).

* I přesto, že se první kolo kvalifikace jezdcům Ferrari nezdařilo, dokázali se v Q3 dostat do čela závodu.

* Zklamáním byl Daniel Ricciardo (McLaren), který skončil už v Q1. Jeho teammate Lando Norris se naopak umístil na sedmém místě.

* Do Q3 se nakonec probojoval i Yuki Tsunoda (Alpha Tauri), který si tak na start v nedělním závodě zajistil devátou pozici.

* V posledních sekundách Q3 najel Sergio Pérez (Red Bull) do štěrku a jeho monopost se roztočil. Jeho čas to ale neovlivnilo a Mexičan v závodě startoval z pátého místa.

Závod (neděle, 4. září)

* Start se vedoucímu Verstappenovi (Red Bull) povedl a jezdec si tak udržel první příčku.

* Hned v druhém kole vyjel Kevin Magnussen (Haas) z trati přímo do štěrku, dostal se ale rychle zpět na track a závod tak pokračoval bez přerušení.

* Dosud třetí Carlos Sainz (Ferrari) jel v 15. kole do boxu, mechanici Ferrari ale nebyli připraveni a Sainzův pit stop trval přes 11 sekund.

* Ve 48. kole byl na chvíli vyhlášen virtuální safety car, Yuki Tsunoda (Alpha Taura) měl totiž problém se špatně nasazenými pneumatikami a ze závodu nakonec odstoupil.

* V 56. kole selhala Valtterimu Bottasovi (Alfa Romeo) pohonná jednotka, a proto na trať vyjelo safety car. V tu chvíli byl v čele závodu Lewis Hamilton (Mercedes), který na rozdíl od Maxe Verstappena ještě znovu nepitoval. První místo si ale domácí jezdec Red Bullu vzal zpět hned po restartu závodu.

* Po 72 kolech se v čele závodu nic nezměnilo a dominantní Verstappen si doma dojel pro výhru!

Finální pořadí

  1. Max Verstappen (Red Bull)🚀
  2. George Russell (Mercedes)
  3. Charles Leclerc (Ferrari)

Fastest lapMax Verstappen 🔥

Do boje o titul se v druhé půlce letošního ročníku šampionátu F1 zapojil i tým Mercedesu, který se dlouho potýkal s problémy. Ferrari naopak pokračovalo ve svých bizarních strategiích a Red Bull v čele s Verstappenem byl jako po celý rok suverénní. F1 se příští víkend přesune na italskou Monzu, závod odstartuje v 15:00!