Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Explicitní deepfakes Taylor Swift obletěly svět. Nyní Bílý dům volá po nové legislativě, která by šíření AI snímků zabránila

Bílý dům odsoudil sexuální snímky Taylor Swift vytvořené umělou inteligencí, které se šířily po internetu. Nyní volá po nových právních předpisech týkajících se umělé inteligence, které by těmto deepfakes měly předejít.

Platforma X zablokovala vyhledávání Taylor Swift poté, co se na webu začaly šířit sexuálně explicitní obrázky zpěvačky vytvořené umělou inteligencí.

Obnažené fake snímky Taylor Swift se šířily ve středu večer, přičemž jeden z nich dosáhl 47 milionů zhlédnutí, než byl stažen. Platforma reagovala pomalu, příspěvek na ní zůstal asi 17 hodin. Obrázky se později rozšířily na menší účty.

Co víme o AI chatbotech se vzhledem celebrit?

by @michaela__halova

Reaguje i Bílý dům

Karine Jean-Pierre, mluvčí Bílého domu, uvedla, že platformy sociálních médií „musí hrát důležitou roli při prosazování vlastních pravidel,“ aby se zabránilo šíření tohoto typu materiálů.

Víme, že laxní vymáhání práva má bohužel nepřiměřený dopad na ženy a také dívky, které jsou převážně terčem obtěžování a také zneužívání na internetu.
Karine Jean-Pierre na briefingu s novináři

Jean-Pierre označila tento incident za znepokojující a uvedla, že patří mezi otázky týkající se umělé inteligence, kterým se Bidenova administrativa prioritně věnuje.

Kongres by samozřejmě měl přijmout legislativní opatření, řekla Jean-Pierre. „Tak se řeší některé z těchto problémů.“ Neodkázala ale na žádnou konkrétní legislativu, kterou by Bílý dům podporoval.

Eiffelovka ani Louvre nehoří, AI dezinformace jsou ale alarmující

by @_00_3_12

Američtí politici a političky rovněž vyzvali k přijetí nových zákonů, které by kriminalizovaly vytváření deepfake snímků.

Deepfakes využívají umělou inteligenci k tomu, aby vytvořily video či obraz s někým tak, že manipulují s jeho obličejem nebo tělem. Studie z roku 2023 zjistila, že od roku 2019 došlo k 550% nárůstu tvorby falešných snímků, který je poháněn nástupem umělé inteligence, informuje BBC.

V současné době v USA neexistují žádné federální zákony proti sdílení nebo vytváření deepfake snímků, ačkoli na státní úrovni byly podniknuty kroky k řešení tohoto problému.

Kam dál?👀

Drama explained: Co se stalo s Kanye Westem?

by @klara_polankova

Zdroje: BBC, the Wall Street Journal