Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

EU hrozí zákazem Twitteru, Musk musí dodržovat přísná pravidla

Evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton při videohovoru s Elonem Muskem varoval, že Evropská unie zakáže Twitter, pokud platforma nebude dodržovat přísná pravidla.

Breton řekl Muskovi, že musí dodržovat seznam pravidel včetně toho, že nesmí volit „svévolný“ přístup k obnovování účtů zakázaných uživatelů, musí „agresivně“ stíhat dezinformace a souhlasit s „rozsáhlým nezávislým auditem“ platformy.

Breton navíc Muska varoval, že pokud nebude tyto podmínky dodržovat, může porušovat pravidla o digitálních službách a Evropská unie Twitter zakáže.

Musk podle zdrojů několikrát řekl, že nový zákon EU je „velmi rozumný“. Dodal, že ho četl, a myslí si, že by se měl uplatňovat všude ve světě, informuje ČTK.

Jak se změnil Twitter s převzetím Elona Muska? Rapidně vzrostla hate speech

by @yanhoechka

Musk o sobě velmi často tvrdí, že je zastáncem absolutní svobody projevu. Hrozba EU tak nejspíše přichází v reakci na Muskův přístup k moderování obsahu na Twitteru, které je v posledních dnech předmětem značných diskuzí. Musk totiž oznámil, že na platformě povolí všechny projevy, pokud budou legální.

Mezi požadavky EU je, aby Musk poskytl jasná pravidla o tom, kterým uživatelům hrozí zákaz. Musk nedávno nechal na Twitteru obnovit účty některých známých osobností, které mají zákaz na Facebooku a Instagramu, jako je třeba Andrew Tate nebo Jordan B. Peterson.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.