Jestli ti má někdo dokázat, že zvládneš všechno, co si usmyslíš a že nic není nemožné, budou to právě tyhle ženy.
Historie ženy notoricky upozaďuje a bohužel to samé dělá i současnost. Ženy jsou ale vědkyně, inženýrky a objevitelky stejně jako muži a je potřeba si je pořád připomínat.
Jednou z nich je teprve dvanáctiletá Adhara z Mexika, která má IQ vyšší, než měl Albert Einstein. S číslem 162 se jen tak někdo nepochlubí, stejně jako hned několika vysokoškolskými tituly. Adhara už má dva bakaláře v průmyslovém a systémovém inženýrství a momentálně pracuje na magistrovi. Jejím největším snem je pracovat pro NASA.
Malala se proslavila jako aktivistka a bojovnice za lidská práva, především práva pákistánských žen a dívek na svobodu a vzdělání. Přežila pokus o atentát ze strany Tálibánu a v roce 2014 si za svou činnost vysloužila Nobelovu cenu za mír, zároveň je nejmladším laureátem této ceny.
Hadiyah-Nicole Green je jedna z pouze 66 černošských žen, které v USA mezi lety 1973 a 2012 získaly doktorát z fyziky. Její specializace je léčba rakoviny, kterou provádí pomocí nano částic.
Phoebe Schecter je vůbec první britská koučka v americké NFL, konkrétně pracovala pro klub Buffalo Bills. Zároveň vede národní ženský fotbalový tým ve Velké Británii a pracuje jako komentátorka a analytička pro SkyNews. K americkému fotbalu se dostala náhodou, když se paradoxně přestěhovala do Británie, kde se původně chtěla věnovat jízdě na koni.
Bisan Owda je palestinská novinářka, která každý den pokrývá dění v pásmu Gazy, kde válka mezi Izraelem a Hamásem zabila už přes 40 tisíc civilistů. Za svoje zásluhy ve válečném zpravodajství a dokumentaci života Palestinců po 7. říjnu 2023 si zasloužila letošní Peabody Award v kategorii News, jedno z nejprestižnějších novinářských ocenění.