Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Elf bar už si možná nekoupíš, Evropská komise navrhuje zákaz ochucených vaporizérů

Evropská komise navrhla zakázat ve všech zemích Evropské unie prodej ochucených výrobků, které se používají v alternativách ke klasickým cigaretám.

Evropská komise navrhla zákaz prodeje ochucených výrobků, které se používají v alternativách ke klasickým cigaretám ve všech zemích Evropské unie.

Komise se tak snaží omezit kouření elektronických cigaret a vaporizérů, které se podle průzkumů rozmáhá především mezi mladými.

Zákaz by se týkal zařízeních využívajících zahřívaný tabák k produkci emisí obsahujících nikotin vdechovaný uživateli. E-cigarety mohou obsahovat nikotin, ale ne tabák. U tradičních cigaret uživatelé vdechují kouř z hořícího tabáku.

„Vzhledem k tomu, že 9 z 10 rakovin plic způsobuje tabák, chceme, aby kouření bylo co nejméně atraktivní,“  řekla Stella Kyriakides, komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin.

EU si jako součást velké protirakovinné akce stanovila za cíl vytvořit „generaci bez tabáku“, a to tím, že do roku 2040 bude tabák užívat méně než 5 % populace, píše ABC.

Navrhovaný zákaz nyní poputuje k přezkoumání k členským zemím a zákonodárcům Evropského parlamentu. Nepředpokládá se ale, že by vůči němu vznikl větší odpor.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.