Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Dermaplanning explained: Benefity procedury a jak na ni?

Miluješ skincare a rád*a zkoušíš různé metody, které mohou tvé pleti dopomoci, a ještě jsi neslyšel*a o dermaplanningu? V článku se dozvíš, o co jde a jestli procedura stojí za vyzkoušení. 

Dermaplanning je poměrně nová metoda, která nabírá na popularitě. Jde o holení obličeje pomocí žiletek. To má pomoci zbavit se nejen chloupků na obličeji, ale také odumřelých kožních buněk. Jde tedy o formu peelingu.

BENEFITY DERMAPLANNINGU

Nejenom, že je pleť po dermaplanningu zářivější a zdravější, díky zbavení se vrstvy chloupků a mrtvých kožních buněk se navíc do pleti lépe vpijí produkty a tvá rutina může být mnohem efektivnější. 

Díky dermaplanningu vypadá make-up na pleti lépe a drží déle, proto ho mnohé vizážistky doporučují, jelikož je potom pleť hladší a jasnější. Po delším časovém intervalu dokonce zmírňuje skvrny po akné, výskyt pupínků a vrásek.

Mnoho lidí se bojí odstranění chloupků v oblasti obličeje, aby nerostly tmavší a silnější, ale růst chloupků, barvu a sílu ovlivňují hormony a genetika. 

KDY DERMAPLANNING NEPROVÁDĚT?

Dermaplanning se neprovádí přes aktivní akné, které by se tímto mohlo roznést přes celý obličej. Také je důležité zvolit po holení hydratační rutinu, kdy na pleť nebudeme používat žádné silné látky jako kyseliny či retinoly. Další chybou je provádět tuto metodu na sucho, hrozí větší vznik trhlinek na obličeji.

Nikdy nezačínej s dermaplanningem, pokud trpíš na ekzémy, máš spáleniny od slunce nebo vyrážky. Nedoporučuje se provádět tuto metodu častěji než 1x týdně. 

Vše, co musíš vědět o double-cleansing metodě

by @martinastrel

Jak na to: Step by Step

  1. Vyčistíme si pleť dvoufázovým odlíčením, a tím pleť nachystáme.
  2. Poté stačí aplikovat buď olej na pleť, nebo sérum, které nám vyhovuje a pomůže vše snáze dostat z pleti. Někdo rád používá i gel aloe vera, jelikož jeho benefity pomáhají proti začervenání a hojí mikrotrhliny, které mohou vzniknout. 
  3. Následně vezmeme žiletku na obličej a pomalými tahy směrem dolů se postupně zbavujeme chloupků.
  4. Jakmile máme celý obličej hotový, opláchneme si pleť nebo si ji znovu vyčistíme a poté naneseme sérum (nejlépe hydratační) a krém. 

Zdroj: Cleveland Clinic