Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #4

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu my samy potřebujeme.😂  Za to tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama! 

Učíme se přes prázdniny?

Áďa:

Ahoj! Jak sis užil/a Vánoce? Mně to klasicky hrozně rychle uteklo. Nedávno jsem psala o tom, že jsem dělala Scia kvůli vysoké. No a nedopadlo to zrovna slavně… V únoru mám další termín. Přes Vánoce jsem si dala pauzu, abych si odpočinula, ale tenhle týden se na to chci zase vrhnout. Wish me luck. A jestli taky budeš dělat Scia, myslím na tebe!🤞 Pár tipů najdeš tady.⬇️

Jak zvládnout zkoušky Scio? Pohled dvou uchazeček

by @adelakutilova

Elvi:

Tak a je po Vánocích a za týden zase do školy. A samozřejmě s příchodem do školy nás všechny čeká tuna testů a zkoušení, na které jsme se měli přes prázdniny učit. Ruku na srdce, kdo si přes prázdniny opravdu řekne, že se jde učit? Já teda určitě ne a asi bych to měla změnit, haha. Miluju ty řeči učitelů před prázdninami: "Naučte se 12 maturitních otázek. Však stejně byste se nudili." Někdy mi přijde, že učitelé nechápou, že i my máme soukromý život. Každopádně mi bude opravdu trvat se přemluvit k tomu, abych se šla učit, ale nic jiného mi nezbývá. A co ty, učíš se přes volno, nebo se flákáš?

Nakonec menší lifehack. Začala jsem na Instagramu sledovat maturitní účty a vůbec to není špatný. Co si budeme, na mobilu jsme pořád, tak proč toho trošku nevyužít. Mají tam věci dobře vysvětlený a dělají i různý kvízy do stories. Ok, teď zním jak učitelka, ale fakt je to fajn!😂

Lucka:

Čus čus, taky ti ty Vánoce letos utekly nějak rychle? Než jsem si stačila uvědomit, že jsou prázdniny, bylo po svátcích. Ale za těch pár dní jsem si docela odpočinula. Moje myšlenky stále lítají kolem přijímaček, které mám příští týden. Stále si nemohu vybrat báseň k recitaci. Od pondělí se začínám připravovat na lednové testy, dopisuji seminární práci a tak trošku na mě přichází stres z konce pololetí. Čas k maturitě se stále krátí... Věc, co mě potěšila, bylo ukončení nouzového stavu a znovuotevření barů a hospod, v ten moment jsem opravdu zapomněla na školu a věci spojované s ní, haha.