Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #2

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, to nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nepředá tipy a pravděpodobně ani motivaci, tu my samy potřebujeme. Za to tě ale můžeme ujistit, že pokud si moc nevíš rady, nejsi v tom sám/sama!

Ahoj! Vítáme tě u dalšího dílu našeho deníčku. Dnešní téma jsou maturitní plesy. Ehm, lépe řečeno zrušené maturitní plesy.😭

Utekl ti první díl?👀

Deník maturanta #1

by @adelakutilova

Elvi:

Téma maturitní ples je fakt kategorie sama pro sebe. Nám se teď na poslední chvíli změnilo datum na o měsíc a půl dřívější, a co si budeme nalhávat, kvůli covidu maturák nejspíš neuvidím ani z rychlíku. Každým dnem se vše mění a do dne, kdy má náš večer proběhnout, se opatření ještě 150krát změní. Ale kdo ví, třeba se nakonec dočkám.

Hrozně moc mě mrzí a štve, že možná nebudu moct zažít pro maturanta tak důležitý večer. Nakonec jsme se ve třídě dohodly (jsme samý holky, tak to dalo zabrat) na tématu "Agenti a mafiáni". Už jsem se na naše vystoupení, kde budu za sexy mafiánku v červených rukavičkách, začala těšit!

Lucka:

Maturitní ples, to je pro mě už nějakou dobu zakázané téma.🥶 Od začátku jsem tušila, že se letos neuskuteční, ale i přesto jsem v to naivně doufala. Jako (skoro) každá letošní maturitní třída, jsme ho i my museli zrušit. Nebudu lhát, trochu jsem to obrečela. Škoda snahy, kterou jsme s kamarády vynaložili – a že toho bylo opravdu nad hlavu! Ranní tréninky předtančení a půlnočního překvapení...

Samozřejmě – jako holku – mě taky hrozně štve, že nebudu mít na sobě ty šaty, na které jsem se těšila snad nejvíc. Teď mi budou doma viset ve skříni. Snad je vytáhnu alespoň příští rok.

Jinak moje motivace k učení se stále nedostavila.💀 I když – už jsem začala číst nějaké knížky (zatím jich mám asi tak šest a upřímě nevím, jak to stihnu). 

Tak si na mě 10. prosince vzpomeňte, já se budu ve svých šatech doma opíjet – doslova crying in my prom dress.🙄

Áďa:

Už mi taky zrušili ples! Měla jsem ho mít 17. prosince. Asi jsem naivní, ale nějak jsem si myslela, že to ještě stihnu – nestihla jsem. 25. listopadu omezili akce na maximální počet sto lidí. Měla jsem z toho menší mental breakdown, protože to byla jedna z mála věcí, na kterou jsem se fakt těšila. Vidina maturáku a Vánoc mě reálně držela při životě několik posledních týdnů ve škole.😂 

Přijímačky mi přesunuli do on-line verze, a jelikož jsem overthinker, mám v hlavě už několik scénářů, co se může pokazit. Na něco blbě kliknu, spadne wi-fi, nestihnu to odeslat…🤪 No uvidíme. Můžeš se pak těšit na článek, jak jsem to zvládla. Další otazník, co mi leží v hlavě, je, jak bude maturita letos vůbec vypadat.

Co ty, budeš mít maturák, nebo ti ho taky zrušili? A myslíš, že budem maturovat normálně, nebo z lockdownu?😫🆘