Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #1

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, to nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nepředá tipy a pravděpodobně ani motivaci, tu my samy potřebujeme. Za to tě ale můžeme ujistit, že pokud si moc nevíš rady, nejsi v tom sám! 

Ahoj! Vítáme tě u prvního dílu našeho deníčku. Jsme budoucí (doufejme) maturantky a poslední dobou už nám ze všeho hrabe! Rozhodly jsme se sepisovat sem pravidelně naše pocity a poznatky, protože spousta z vás bude nejspíš v podobný situaci. Taky jsme si říkaly, že bychom mohly založit společnou skupinu na Discordu, kde bychom mezi sebou sdílely rozbory, maturitní otázky a tak. Budeme moc rády, když nám dáš zpětnou vazbu a napíšeš, jak maturitní přípravu zvládáš ty. Měj se krásně, 

Áďa, Elvi, Lucka

Lucka:

Letos naposled. Nikdy by mě nenapadlo, že člověk jako já, který gympl prochází pravidelně s trojkama a čtyřkama, se dostane k maturitě. A abych k vám byla upřímná, nejsem na to vůbec ready. Na začátku září jsem si říkala, jak se začnu připravovat, jak si připravím otázky, jak si to budu pročítat dennodenně a jak už v prosinci chci mít aspoň přehled o každý otázce.

No a jak na tom teď jsem? Nepodívala jsem se na to ani ještě jednou, ale za to může nálož testů z ostatních předmětů, ze kterých ani nematuruji. A to je upřímně docela k naštvání, když všechna moje snaha padá na chemii, matiku a fyziku. Ještě jsem stále nepřišla na to, k čemu mi budou jednou faktoriály či nekonečné počítání příkladů na lom světla. Jasně, gymplák má být člověk s všeobecným přehledem, ale já jsem spíš všeobecně ztracená.🤯

Elvi:

Tak a je to tady, ten obávaný maturitní ročník. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že další září na střední škole už nezažiju a koneckonců jsem za to ráda.😃 Jsem fakt velký stresař, takže nějaká "maturita formalita" pro mě opravdu neexistuje. Každý týden zkoušení, testy, nacvičování na maturiťák, který stejně nejspíš nebude, mi už opravdu začínají lézt krkem a jsem kousíček od mental breakdownu. A víte, co nechápu? Proč nás musí drtit z nematuritních předmětů. Omlouvám se, ale mám momentálně plnou hlavu účtování stravenek, rozboru Farmy zvířat, okruhu Food a opravdu mě nezajímá nějaké parametrické vyjádření přímky a slovíčka na ruštinu.

Áďa:

Za ani ne měsíc mě čekají Scia aka příjmačky na vysokou školu. Ve škole nám ale nakládají tolik, že nemám čas se na tu učebnici z OSP ani podívat! Čtyřikrát v týdnu mám nultou, takže všechny cute outfity leží ve skříni a já střídám legíny a teplákovku.😂  Ohledně maturitního plesu si každej den od mých pesimistických spolužáků vyslechnu, že přece stejně nebude, načež se naštvu, protože si chci vzít šaty (a taky zapít těch osm let strávených na gymplu🤪). Učitelé nám pro změnu sdělí, jak na všechno kašleme a že s tímhle přístupem to v květnu bude katastrofa. O přestávce se sejdu s moji bestie, pofňukáme si, jak je to všechno děsný, a občas místo odpoledky jdeme radši na kafe.😂 Hlavní je se z toho nepo!