Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #11

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, to nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu my samy potřebujeme.😂  Zato tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama!

Pomalu jdeme do finále. Za měsíc nás čekají slohovky!🤪 Jak jsi na tom? Už se připravuješ, nebo to necháváš na později? My jsme teď psaly (Áďa dokonce už potřetí, lol) Scio testy kvůli přijímačkám na vysokou, takže jsme na učení vůbec neměly čas.

Minule tě bavilo desatero přežití na střední, tak jsme dneska opět spojily síly a máme pro tebe pár tipů, jak pro změnu přežít Scio testy. Klíčové je slovo přežít, na úspěšné složení návod nemáme.😂 Výsledky sice ještě neznáme, ale žádný hvězdy jsme nebyly.

Na IG jsme se po minulém dílu ptaly, jaké tipy na přežití střední mají naši čtenáři, a odpovědi jsou opravdu golden, takže je s tebou musíme sdílet!

  • Tomáš Chabada ještě s Valáškem a Isabolem, to jsou miláčci!
  • Manifestace – this hits different💫
  • Kakao z automatu
  • Víkendy
  • Pivo a jídlo – ano, tohle byla nejčastější odpověď, čtou nás správný lidi
  • Kočka🐱
  • Cvičení
  • Kantýna

Jak přežít Scio zkoušky:

Nekoukej se během testu kolem sebe – sedí tam hooodně šprtů a akorát tě vyděsí, na jaký už jsou straně.😂

Nevěř nikomu, když ti řekne, že to podělal – pravděpodobně to budou ti, co mají percentil přes 90.

Vezmi si s sebou krystaly – citrín, tygří oko, hematit.

Cozy outfit – čeká tě přes 85 minut dlouhý test, nepohodlný oblečení by byla smrt.

Nasnídej se – i kdyby tě z nervozity bolelo břicho, najez se. Test je vyčerpávající, budeš potřebovat energii.

Žvýkačka pomáhá na nervozitu

Pokud hodně bojuješ se stresem:👇

Tahle dechová cvičení ti pomohou vyzrát na stres

by @dimitrapapadopoulu

No a nakonec naše osobní zkušenosti:

Áďa:

Tohle byl můj třetí pokus, takže taková normálka, už ani nejsem nervózní!😂 Čekám, kdy si začnu třeba tykat s pořadateli nebo tak. A jak jsem dopadla? Rozhodně to bude nejlepší výsledek, ale úplně stoprocentně spokojená taky nejsem. Ve Scio testech už jsem nechala dva tisíce korun a taky velkou část svých nervů. O percentilu se mi i zdá. No nic, hlavně se z toho neposrat a nejspíš se vidíme na termínu v dubnu!

Lucka:

Tenhle termín byl moje premiéra, takže jsem byla trošku nervózní – možná i kvůli tomu, že jsem se na to vůbec nepodívala a doufala v nejlepší. Rozhodně si ze mě neber příklad! Neměla jsem moc představu, co v OSP čekat, až na pár informací, o kterých mi řekli ostatní, ale rozhodně z toho nemám nejhorší pocit. To ale nemůžu říci o analytickém oddílu, kde moje výpočty vypadaly jak dětská čmáranice. Jestli budu mít alespoň něco správně, tak budu ráda. Angličtina samotná mi přišla docela lehká, a dokonce jsem i všechno stihla na rozdíl od OSP. Teď uvažuju, že možná půjdu zkusit i termín v dubnu.

Elvi:

Březnový pokus byl můj první a doufám i poslední. Stejně jako Lucka jsem se na to vůbec nepodívala a možná jsem až moc podcenila přípravu. Každopádně na to, jakej jsem stresař, jsem se tentokrát nestresovala skoro vůbec! Nejspíš mi pomohly kameny, které jsem si sebou nemohla zapomenout vzít.

Pak mě ale rozhodila moje spolusedící. V momentě, kdy jsme začali psát, borka nasadila speedy, všechno si podtrhávala a jela jak o závod. Takže abych nebyla za debila, tak jsem taky začala podtrhávat. Nevím jak vy, ale přišlo mi, že je na to hrozně málo času, a minimálně 10 cvičení jsem nestihla. V analytické části jsem se fakt snažila dělat výpočty a poznámky, ale když se na ně zpětně někdo podívá, tak z toho nejspíš absolutně nic nevyčte. Tak snad i přesto budu mít fajn percetntil, abych to nemusela znovu podstupovat.

+
+

Lucie Zicklerová a Adéla Kutilová a Elvíra Hradílková

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.