Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Další beauty trend z TikToku: nail slugging

Pojem slugging už jsi možná na TikToku nebo v beauty článcích postřehl/a ve spojistosti s obličejem. Teď je tenhle trend zpět, akorát jinak!

Co je teda vlastně slugging? Jedná se o formu hydratovaní pleti za pomocí vazelíny. Tenhle trik pochází z Jižní Koreje a k lidem se dostal jak jinak než přes TikTok. Tenká vrstva vazelíny totiž zabraňuje ztrátě vody z pleti a vytvoří filtr, který všechny krémy a séra, které sis dal/a večer na obličej uzamkne.

Slugging: Skincare trend z TikToku

by @adelakutilova

Tenhle trend je nám znám hlavně ve spojitosti s pletí, ale teď se vrací a pomáhá zlepšit nehty. Celkově se teď do trendů dostává péče o nehty, hlavně pokud jde o press on, gelové nebo akrylové nehty.

Bohužel všechny tyhle procedury mají za následek ničení nehtů a jejich okolí. Ve spoustě gelech a lacích se náchází látky, které nehtům ubližují. Proto je důležité věnovat trochu péče i okolí nehtů, aby tvá manikúra vypadala dobře.

A jak na to ?

Úplně stejný postup jako s obličejem. Je důležité najít si vyhovující olejíček nebo sérum na okolí nehtů. Po aplikování přijde na řadu právě vazelína, kterou namažeš na stejné místo pro uzamčení všech látek. Výsledem nail sluggingu je zdravé okolí nehtů. Kromě toho taky pomáhá nehtům samotným, které se pak netřepí a nelámou.

Jestli se nail slugging rozhodneš vyzkoušet, určitě dej vedět, jestli ti pomohl a zlepšil kvalitů nehtů.