Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

CPHFW: Nejlepší přehlídky z celého týdne

Nedávno skončil celosvětově uznávaný týden módy, který se odehrával v krásné Kodani. Týden plný inspirace, divokých outfitů, krásného prostředí, diverzity a udržitelnosti i tento rok zamával módním světem. Jaké přehlídky byly ty nejlepší a jaké trendy můžeme očekávat?

(di)vision

Nová kolekce značky (di)vision se nesla v duchu novodobého grunge a byla inspirována skate subkulturou a 2000s módou. Styling outfitů tak odpovídá i tomu, jak by jednotlivé kousky oblékla tehdejší mládež. Celá dokonale nedokonalá kolekce je tvořena i ze zbytků materiálů, čímž návrháři reagují i na klimatickou krizi.

CPHFW 2023: Nejlepší momenty a téma udržitelnosti

by @michaela__halova

Ganni

Ganni se letošní sezónu soustředilo hlavně na tailoring a denim. Jako obvykle je celá kolekce hravá, plná barev a radosti. Na mole jsme mohli vidět dobře padnoucí saka a kabáty s výrazným pasem, což skvěle kontrastovalo s oversized denimem, který se opět vrací do módy!

Henrik Vibskov

Designér Henrik své kolekce rád zasvěcuje každodennímu životu, takže jeho outfity odráží to, jak pracujeme, žijeme nebo jíme během našeho života. Hlavními barvami této kolekce byla červená a zelená jakožto inspirace ze starých opuštěných skleníků, čímž by umělec rád poukázal na globální oteplování. Jeho trenčkoty a bundy zdobené ginghamem mají v divákovi evokovat piknikové deky či ubrusy. V celé kolekci opět můžeme vidět designérovo typické řasení a špičaté varianty popcornového úpletu.

Holzweiler

V této sezóně se Holzweiler soustředí hlavně na venkovní oblečení, denim, úplety a tailoring. Celá kolekce byla inspirovaná tématem mořským pan, kterou umělec načerpal při návštěvě dánského národního akvária Blue Planet. Žluté šifonové šaty připomínaly jemný příliv, zatímco obleky a na míru šité kabáty byly více uzemněné. Objemné péřové bundy poté připomínaly lehkost mořské pěny.

Stine Goya

Tato kolekce je menším pokračováním té bývalé, která byla inspirovaná pohádkou Frozen a krásou zimní přírody, jíž vládnou dvě krásné a silné ženy. Tento rok návrhářka čerpala inspiraci ze slavných lyžařských středisek, jako je například Aspen. Jakožto uctění ledové zimy a chladu můžeme na přehlídce vidět i ledové královny se třpytkami na očích, zářivě chladné kabelky a diamantové šaty, které připomínají malé, blýskající se vločky.

Saks Potts

Nejnovější kolekce dvou designérek, které se znají už téměř od narození, odráží téma rodiny a mateřství. Zdánlivě jednoduché střihy doprovází výrazné barvy, jako je červená a zelená, které evokují krásu zahrad v Tivoli. Dlouhé sukně, malé šátky a pohodlné off shoulder topy jsou ideální volbou pro nedělní brunch s přáteli, rodinou nebo dětmi.

The Garment

Přenádherná kolekce inspirovaná módou z 90. let. Ladná elegance, jemnost a nadčasovost se vyobrazují v lehkých průsvitných minišatech, naopak tvrdost a dominance se odráží v dobře padnoucích oblecích a pánsky střižených kožených bundách. Effortlessly chic looky jsou tvořeny smyslným vrstvením úpletů nebo sukní přes kalhoty.

A. Roege Hove

Cílem této kolekce bylo oslavit a zvýraznit řemeslné zpracování oděvů. Jednoduché střihy šatů zakončené ovázáním kolem krku s padající látkou pod ramena doprovázely vrstvené outfity, které za pomoci jemných úpletů a průsvitných látek tvořily velmi dominantní looky.