Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

CPHFW 2023: Nejlepší momenty a téma udržitelnosti

Kodaňský fashion week 2023 je u konce. Pojďme si shrnout průběh týdne módy, který aktivně usiluje o udržitelnost.

Udržitelnost

Zásady kodaňského fashion weeku jsou založeny na cílech udržitelného rozvoje od OSN. I značky a designéři musí splňovat přísná kritéria, aby mohli v rámci CPHFW prezentovat svoji tvorbu.

Právě zasazování se o udržitelnost dělá kodaňský fashion week jedinečným. Nastavuje totiž příklad pro jiné světové fashion weeky, které v poslední době čelí ostré kritice za negativní dopad na životní prostředí, píše The New York Times.

Celou událost již tradičně uvedla ředitelka CPHFW Cecilie Thorsmark, která promluvila o vizi celé akce a zdůraznila nutnost změny v módním průmyslu.

Jestliže i fashion week může čelit výzvám, které přináší snaha o udržitelnost, pak jsem přesvědčená, že i každý z nás může a měl by změnit svůj vlastní přístup.
Cecilie Thorsmark

Celý úvodní projev si můžeš poslechnout zde.

Dressed for disaster

Jedna z přehlídek s názvem Dressed for disaster od (di)vision se postarala o nejsilnější wow efekt, který obletěl celý internet.

Kolekce byla vyrobena z deadstock materiálů, recyklované bavlny, organické vlny a upcyklovaných vintage kousků.

Live show

Značka A. Roege Hove upoutala pozornost živou konstrukcí prvního modelu. Ten totiž vznikal na těle modelky přímo před zraky diváků.

Family show

Kodaňská značka Saks Potts předvedla svou kolekci v koncertní hale v Tivoli Gardens. Tématem přehlídky byla rodina.

Show uvedla královská garda se svým typickým vystoupením. Návrhářům se tak podařilo spojit módu s tradičním dánským prvkem.

Dokonce i některé modelky a modelové se prošli po molu s dětmi, celá show tedy opravdu vyzařovala rodinnou atmosféru.

Work-life balance

Další krásný moment se odehrál na přehlídce značky Helmstedt, když návrhářka na závěrečné děkování přišla i se svojí dcerou, kterou nesla v náručí. Toto gesto tak vyzdvihuje téma work-life balance.

Zalando Sustainability Award

V rámci motivování celosvětových designérů k udržitelnějšímu přístupu k módě se i tento rok vyhlašovala cena Zalando Sustainability Award. Vítěz obdržel 20 000 eur a spolupráci se Zalandem k vytvoření exkluzivní kapsulové kolekce.

Letošním vítězem se stala dánská značka STAMM. Dalšími finalisty byla ukrajinská značka TG Botanical a švédský Selam Fessahaye.

Na dostupnost této značky se tak můžeš těšit právě na platformě Zalando!

V minulých letech cenu vyhráli například Ranra, House of Dagmar, Nikolaj Storm nebo ISO.POETISM.

Co zaujalo na kodaňském týdnu módy tebe? Poděl se s námi v komentářích!