Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON Prime 5: Co nás čeká a nemine! (část 1)

Již tuto sobotu nás čeká první letošní OKTAGON na Slovensku. Nese podtitul PRIME 5 a připravil si pro nás pěkně nabitou kartu zápasů. Krátce ti představím nejzajímavější potvrzené zápasy i s kamarádským tipem, na co vsadit.

Zápasy jsou potvrzené k 23. březnu, tzn. není stoprocentní, že je všechny uvidíme (covid, možné zranění, nemoc, problémy s cestováním kvůli napjaté situaci apod.). Zároveň tě musím upozornit, že moje sázkařské tipy nejsou profesionální analýza, je to pouze subjektivní názor amatéra. Sázej sám/sama za sebe! <3

Tichota vs. Elonen

Nejočekávanější zápas PRELIMS karty bude zaručeně Jakub Tichota (4-0) vs. Janne Elonen-Kulmala (16-9-1).

Jakub “Chimp” Tichota je česká vycházející senzace z pražského Reinders gymu. V profi kariéře má 4 výhry bez jediné porážky, všechny na půdě OKTAGONu. Ze 4 zápasů dokázal ukončit 3 před limitem až na poslední, kdy porazil na bodové rozhodnutí polského kata Dawida Karetu. Zároveň je Tichota u sázkových kanceláří s kurzem 1.06 největším favoritem celé karty.

Na opačné straně klece nastupuje do svého druhého zápasu v OKTAGONu 31letý Janne Elonen-Kulmala. Tohoto finského zápasníka si u nás hromada českých diváků zapamatovala velmi dobře, protože se neskutečně podobá českému šéfkuchaři Přemku Forejtovi. Naposledy jsme Elonena mohli vidět na OKTAGONu 26, kde prohrál na submisi proti Faridu Basharatovi. U sázkových kanceláří je největším underdogem celé karty s kurzem 7.58.

Je jasné, že Tichota je skvěle rozjetý a není daleko od titulové šance. Na druhou stranu je potřeba zmínit, že Elonen má na kontě šestkrát více profi zápasů než Kuba. Vyhraje zde mladá dravost, nebo léta zkušeností?

Tip: Zápas bude ukončen KO/TKO/diskvalifikací (1.80)  /  Počet zahájených kol zápasu – méně než 2.5 (1.40).

Pukač vs. Jungwirth

Další zajímavou bitvou bude jednoznačně hlavní zápas, na kterém se utká Robert Pukač (15-9-1) vs. Christian Jungwirth (9-5).

Slovenský “Diamantový čávo” Robo Pukač nastupuje do svého osmého zápasu v OKTAGONu a nad hlavou má pomyslný “MMA” Damoklův meč. Toto přirovnání se používá v případě, kdy má MMA zápasník na kontě dvě prohry v řadě, jelikož třetí bývá pro kariéru osudná, protože fanoušci pak začínají ztrácet zájem. Ze slovenského Octagon Fighting Academy gymu ale plynou zprávy, že je Robo na svůj zápas skvěle připravený, přece jen mu jde o hodně.

Na druhé straně klece bude stát fanouškům známý německý “Kelt” Christian Jungwirth, který v OKTAGONu zápasí od konce roku 2020 a i přes svoje 3 porážky má velkou fanouškovskou podporu. I u sázkových kanceláří je favoritem zápasu, jelikož jeho práh bolesti je daleko za ostatními zápasníky a málokdo dokáže snést tolik ran jako právě on.

Robo Pukač i Christian Jungwirth jsou velmi kvalitní zápasníci, kterým se v poslední době nedaří své kvality potvrdit. Zkušenostmi jsou velmi vyrovnaní, ale cítím, že u tohoto zápasu bude štěstí na straně německého rohu klece.

Tip: Jungwirth vyhraje na body nebo tech. rozhodnutím (2.40).

Kohout vs. Adas

Jedním z prvních velmi očekávaných zápasů hlavní karty je Matouš Kohout (6-4) vs. Arda Adas (11-5).

Matouš “Mighty Rooster” Kohout vstupuje na Slovensko s velkou fanouškovskou podporou. Do posledního zápasu nastupoval jako outsider, ale dokázal ukončit Františka Fodora sérií neskutečných technických loktů ukázkového thajského boxu. Původně se měl utkat s bývalým šampionem OKTAGONu Liegerskym, který se ale během přípravy zranil. Jeho náhradou bude německý zápasník Arda Adas.

Adas vstupuje do svého třetího zápasu v OKTAGONu jako favorit, což ale v tomhle případě nic neznamená, jelikož Matouš je zvyklý na post underdoga a nejednou potvrdil, že se sázkové kanceláře mýlí. Adasovo skoré na půdě OKTAGONu je zatím 1-1. V posledním zápase dokázal ukončit na submisi “Krále Severu” Jana Malacha minutu před koncem zápasu.

Máme tady kandidáta na ostrý zápas v postoji. Jelikož OKTAGON nedávno oznámil expanzi do Německa, zápasy mezi Čechy a Němci dostávají v poslední době zasloužený hype a i tady bude hala pořádně fandit. Vítěze si netipnu, ale bude to super podívaná.

Doufám, že ti můj článek přiblížil sobotní zápasy na turnaji OKTAGON Prime 5 a v lepším případě pomohl při rozhodování u sázek. V druhé části rozeberu další zápasy na hlavní kartě!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.