Známe red flags, známe green flags, ale co jsou sakra pink flags?
Vztahy jsou složité a ještě složitější v dnešní době je se seznámit s někým, s kým ten vztah chceš mít. Každý z nás vyžaduje od svého protějšku různé vlastnosti a osobnostní rysy, dáváme si pozor na red flags a koukáme po green flags. Co když ale na scénu přijdou pink flags?
Pink flags jsou známky určitého chování, které někdy vypadají jako red flag, ale pokud toho člověka opravdu poznáš a dozíš se jeho pohled na věc, tak zjistíš, že to tak špatné není nebo ti nakonec dojde, že je to horší, než to vypadá. Let me explain it to you.
Vztahy jsou o kompromisech a komunikaci a právě tak by se daly nejlépe pink flags popsat. „Red flags jsou vážným ukazatelem toho, že se k sobě prostě nehodíte. Pink flags jsou menší problémy, na kterých je třeba pracovat a najít vzájemné pochopení. Pak je velká šance, že se vztah povede," myslí si odbornice na mezilidské vztahy Jessica Alderson.
Mezi pink flags patří mnoho věcí, ať už to, že ti vadí, že se partner často dívá na televizi, nebo to, že nedává dolů prkýnko na záchodě. Mezi další pink flags může patřit i to, že se s tebou nechce fotit na sociální sítě – nutně to totiž nemusí znamenat, že se nechce ke vztahu přiznat, ale třeba má jenom komplexy s vlastním vzhledem. Pink flag může být i to, že se s partnerem nehádáš, což může značit nedostatek kontaktu mezi vámi.
Red flags na nás zkrátka mohou zanechat hluboké dopady, kdežto pink flags mají podstatu pouze v nedostatečné komunikaci nebo odlišných sociálních návycích. A co je hlavní, red flags zahrnují manipulativní chování, gaslighting a sobectví.
Každý vztah má nějaké problémy a většina z nich jsou neshody, které představují právě pink flags. A jak už bylo psáno výše, tak je to hlavně o vzájemné komunikaci. Pokud tedy v budoucnosti budeš něco považovat za red flag, pokus se o tom s partnerem promluvit a možná se vlajka nakonec z červené zbarví přes růžovou až do zelena.