Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Co je barre fitness a proč bys ho měl*a vyzkoušet?

Pevný zadek, flexibilitu i správné držení těla můžeš získat díky barre fitness. Všechno, co potřebuješ vědět o tomto ojedinělém typu tréninku před tím, než půjdeš na první lekci, najdeš v článku.

Barre [bár] je dynamický trénink, který kombinuje prvky baletu, pilates a silového cvičení. Jedná se o skupinové lekce plné ladných pohybů, během kterých používáš vlastní váhu a občas i baletní tyč nebo drobné pomůcky, jako jsou gumy, overbally, slide disky či malá závaží. Jedna lekce trvá většinou 45-60 minut a všechny cviky se dělají do rytmu moderní hudby, která zaručí, že tě celý trénink nepřestane bavit.

Jaké partie posílíš?

Cvičení barre cílí především na partie, jako je core, boky, hýždě, nohy a paže. Výsledkem je zpevněné držení těla, budování flexibility i síly a pevná stehna a zadek🍑. Právě proto si barre oblíbily i supermodelky Victoria’s Secret nebo Madonna.

Plié, Relevé, Arabesque…

Pokud máš nějaké základy tance, jisté pozice během lekce určitě rozeznáš, a tento typ cvičení si dost možná zamiluješ. Vrátíš se totiž na chvíli v čase na hodinu tance, kam jsi chodil*a jako malý*á. Barre je ale vhodné i pro úplné začátečníky jak v tanci, tak i baletu. Takže neměj strach a neboj se ho zkusit poprvé! Nejedná se totiž o tanec, určité prvky z něho se pouze využívají.

Co si vzít na svoji první hodinu?

Nenech se odradit, pokud přijdeš do sálu a někteří na sobě budou mít i baletní sukýnky (ano, to se mi opravdu stalo). Ale fakt se nejedná o hodinu baletu! Stačí ti sbalit si legíny a padnoucí tílko nebo top a ponožky. Postupem času ale můžeš zainvestovat i do speciálních protiskluzových ponožek nebo do padnoucího barre setu.

Kde si můžeš barre zacvičit v Česku?

Barre poslední dobou oprávněně vzrůstá na popularitě, a proto je možností, kde ho cvičit, čím dál více. Vlastí barre tréninky nabízí i program Les Mills, který je dostupný v posilovnách po celém světě i v Česku. Existují ale i speciální barre studia, která se na tento typ cvičení specializují.

👇🏼Tipy na kokrétní studia: 👇🏼

- Form factory (Barre Les Mills nabízí v Praze i v Brně)

- Pilates & Barre boutique studio (Brno)

- studio Barre Prague (Praha)

- Lenka Krejčová Barre Academy (Praha)

Multisportka je nově i pro studenty!

@anettt.h

Tak se neboj a bookni si svoji první lekci!🩰